Sievietes slepkavība Carnikavā: noziegums, visticamāk, izdarīts personīgu motīvu dēļ

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par jaunas sievietes slepkavību Carnikavā, kurā noskaidrojies, ka iespējamais vainīgais vīrietis bijis sievietei iepriekš pazīstams un noziegums, visticamāk, izdarīts personīgu motīvu dēļ, informēja Valsts policijā (VP).

2022. gada 29. novembrī 15:21

Pirmdien, 28. novembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas likumsargi kriminālvajāšanas uzsākšanai Pierīgas prokuratūrai nosūtīja kriminālprocesu par 2003. gadā dzimušas sievietes slepkavību pastiprinošos apstākļos, kas tika izdarīta šā gada 26. jūnijā Ādažu novadā, Carnikavā, meža masīvā. Kā zināms, šā gada 27. jūnijā par šo noziedzīgo nodarījumu tika aizturēts bojāgājušās paziņa, kurš šobrīd atrodas apcietinājumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2022. gada 27. jūnijā Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka no iepriekšējā vakara bezvēsts prombūtnē atrodas kāda 2003. gadā dzimusi sieviete, kura pēdējo reizi redzēta 26. jūnijā Ādažu novadā, Carnikavā kopā ar savu paziņu – 2004. gadā dzimušu vīrieti.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. un 2. nodaļas darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas darbiniekiem nekavējoties sāka pārbaudīt saņemto informāciju un veikt sievietes meklēšanas pasākumus. Tās pašas dienas pievakarē Carnikavā, meža masīvā, likumsargi atrada bezvēsts prombūtnē esošās sievietes līķi ar acīmredzamām vardarbīgas nāves pazīmēm.

Vienlaikus tajā pašā dienā, ap plkst. 13.30, Valsts policijas rīcībā nonāca informācija, ka bezvēsts prombūtnē esošās sievietes paziņa atrodas Rīgā, uz kādas daudzdzīvokļu mājas jumta un, iespējams, vēlas izdarīt pašnāvību. Notikuma vietā nekavējoties ieradās operatīvie dienesti – Valsts policija, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, lai novērstu pašnāvību. Veiksmīgas sadarbības rezultātā jaunais vīrietis tika aizturēts turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Izmeklēšanas laikā vīrietis tika atzīts par aizdomās turēto kriminālprocesā. Tika noskaidrots, ka iespējamais vainīgais vīrietis bijis bojāgājušajai sievietei iepriekš pazīstams un noziegums, visticamāk, izdarīts personīgu motīvu dēļ.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 117. panta 4. un 5. punktā paredzētā noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm – par slepkavību, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana. Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, pirmdien, 28. novembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļa kriminālprocesu nosūtīja Pierīgas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija atgādina, ka nevienu personu neuzskata par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm