tv3.lv

Slepkavība pielīdzināma zādzībai? Par jaunieša nogalināšanu pie Iļģuciema bāra piespriež piecus gadus cietumā

Pirms divarpus gadiem Rīgā, Iļģuciemā, pēc kautiņa vietējā naktslokālā slimnīcā mira kāds gados jauns vīrietis. Puiša piederīgie visu šo laiku cīnījās par taisnību, skubinot izmeklētājus, līdz lieta nonākusi tiesā. Otrdien par smago nodarījumu taisīts spriedums.

2019. gada 15. oktobrī 21:11

Asiņainie notikumi risinājās 2017. gadā 18. maijā Iļģuciemā, Grīvas ielā, pie naktskluba “Clubnika” telpām. Tajā naktī klubā satikās divas kompānijas, taču atpūtas laikā jauno vīriešu starpā izcēlās konflikts. Pēc asas vārdu pārmaiņas toreiz 23 gadus vecais puisis sāka nežēlīgi sist savu vienaudzi Iļju. Nodarot vismaz desmit sitienus ar dūrēm un nogāžot oponentu uz dīvāna. Pēc izdarītā sitējs nomierinājās un izgāja ielā uzsmēķēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad piekautais atjēdzās un saprata, ka jūtas slikti, viņš zvanīja neatliekamās palīdzības dienestam. Iespējams, traumas dēļ un esot šoka stāvoklī, Iļja ātrās palīdzības dienesta dispečeriem nevarēja precīzi nosaukt savu atrašanās vietu. Meklēdams palīdzību, puisis izgāja uz ielas, taču tur vēlreiz satika uzbrucēju. Konfliktētājs nolēma turpināt kautiņu un jau pie bāra telpām divas reizes iesita Iļjam pa seju.

Pēc sitieniem Iļja nokrita uz asfalta un neveiksmīgi atsitās pret trotuāra apmali, zaudējot samaņu. Aptuveni nedēļu puiša tuvinieki dzīvoja slimnīcas palātā, cerot, ka Iļja izdzīvos. Diemžēl tā nenotika, un cietušā tēvs 25. maijā saņēma skumjas ziņas. No gūtajām traumām, tostarp galvaskausa lūzumiem un smadzeņu bojājumiem, jaunais vīrietis mira slimnīcas gultā, tā arī nepamostoties no komas. Iļjas pāridarītājs tika aizturēts, sākās tiesas process, kas vilkās vairāk nekā gadu.

“Es iepazinos ar lietas materiāliem, viņš ir vainīgs. Nebija nekāda pamata sist manu dēlu. Sišanu viņš tagad atzina. Neviens viņu neaiztika, es uzskatu, kā tā bija atriebība. Par kaut kādām iepriekšējām sadursmēm ar Ilju. Viņš izmantoja viņa bezpalīdzīgo stāvokli un piebeidza viņu. Tas ir mans personīgais viedoklis. Kā lems tiesa un prokurore, tā jau ir cita lieta. Es uzskatu, kā tā tas bija,” saka bojāgājušā tēvs Genādijs.

Otrdien Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā atklātā sēdē tika pasludināts Iljas tuviniekiem tik svarīgais un ilgi gaidītais spriedums. Tiesnese apsūdzēto atzina par vainīgu, tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanā, kā rezultātā iestājusies personas nāve, un noteica cietumsoda izciešanas laiku. Turklāt vīrietim bojāgājušā ģimenei bus jāizmaksā kompensācija par morālām ciešanām, kā arī jāsedz juridiskas palīdzības izdevumi

Vīrietim piespriests cietumsods uz pieciem gadiem un probācijas uzraudzība uz diviem gadiem, tāpat viņam būs jāizmaksā morālais kaitējums cietušā ģimenei 20 000 eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bojāgājušā piederīgie saprot, ka nekāda kompensācija nevar aizvietot dēlu, taču zaudējuma sāpes mazina apziņa par to, ka izmeklēšana ir pabeigta un novesta līdz loģiskam nobeigumam: “Beidzot notika taisnīga tiesa. Tomēr ļoti pārsteidz soda izciešanas ilgums, kas tika piespriests. Un tā ir visā Latvijā, ne tikai šīs lietas sakarā. Par vairākām lietām, par slepkavībām soda izciešanas laiks ir aptuveni pieci vai seši gadi. Tas ir pielīdzināms zādzībai. Tiesai labāk redzams, taču mans viedoklis, ka šāds sods neatbilst faktam, ka noslepkavots cilvēks.”

Vairāk par tematu – “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm