tv3.lv

“Te vienkārši gāja viss pa gaisu!” Sunīšos apzagtas teju divdesmit mājas; zaglis dzīvojis netālu no ciema

Pirms aptuveni gada kāds 40 gadus vecs vīrietis tika atbrīvots no cietuma. Viņš iepriekš izcieta sodu par mantiska rakstura noziegumiem. Vīrietis apmetās uz dzīvi netālu no Sunīšu ciema Garkalnes novadā, bet tā iedzīvotāji arvien biežāk sāka izsaukt policiju. Divu mēnešu laikā viņam izdevās apzagt deviņpadsmit mājokļus, līdz viņu beidzot izdevās aizturēt.

2019. gada 10. septembrī 16:08

Sunīšu ciema iedzīvotāji Garkalnes pusē pēdējo mēnešu laikā jūtas mazliet nemierīgi. Viņu apkaimē darbību bija uzsācis rūdīts zaglis, kam īpaši labi padodas nepieķertam iekļūt svešos mājokļos. Trīsdesmit deviņus gadus vecais garnadzis ielauzās privātmājās caur logu un aiznesa visu, ko varēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Divas, trīs nedēļas te vienkārši gāja viss pa gaisu, katra māja – viena pēc otras – tika apzagta,” stāsta Sunīšu iedzīvotājs Ainārs.

Policijai zagli izdevās aizturēt, pateicoties kaimiņu vērībai. Kādas privātmājas saimnieki bija pamanījuši nepazīstamu vīrieti, kas snaikstījās gar viņu mitekli. Par laimi, mājas īpašnieku uzstādītās videonovērošanas kameras fiksēja garnadža seju un ļāva likumsargiem vīrieti identificēt. Izrādās, zaglis bija paspējis iekļūt teju divdesmit mitekļos.

Personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Vīrietis jau iepriekš bija izcietis cietumsodu par līdzīgiem nodarījumiem. Viņš brīvībā atradās tikai gadu, pirms atkal nonāca likumsargu rokās. Daļa no piesavinātajām mantām ir izdevies atgūt, un to kopējā vērtība nesasniedzot lielas summas. Pārsvarā nozagta nauda, pulksteņi, vērtslietas, figurē arī pārtika, alkohols, apģērbs.

Par spīti veiksmīgajai aizturēšanai, Sunīšu iemītnieks Ainārs neuzskata, ka ar to apkaimē kļuvis drošāk. Viņš uzskata, ka nodrošināt ciemā drošību nemaz nav tik viegli. Par spīti ciema iemītnieku iniciatīvai uzlabot apsardzes darbu, ir jāsaskaras ar daudz problēmām, kas progresu palēnina. “Zaglis ir aizturēts. Vai viņš ir vienīgais, es domāju, ka – ne!”

Zaglis nenoliedz izdarīto un labprātīgi sadarbojas ar policiju. Par šādu noziegumu krimināllikums paredz sodu ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm