tv3.lv

Uzticamais policijas suns Darvins palīdz uziet miljoniem nelegālo cigarešu

Ņemot talkā jau pieredzējušo dienesta vācu aitu suni, policijai izdevās sameklēt vairāk nekā 14 miljonus nelegālo cigarešu, ko likumpārkāpēji centās paslēpt, pārvadāt un pārdot. Pagaidām apcietināti divi cilvēki, bet ir pamatotas aizdomas, ka noziedzīgais grupējums ir krietni lielāks.

Rīgas apkaimē uz lielceļa [policija gan pagaidām vēl neatklāj, uz kura] apstādināta kāda aizdomīga kravas automašīna, kurai pie stūres sēdējis Igaunijas pilsonis. Taujāts par to, kas atrodas piekabē, vīrietis atbildējis izvairīgi. Visas pazīmes liecināja, ka, iespējams, tur atrodas kaut kas nelegāls. Pats šoferis sacījies, ka zina, kas atrodoties kravā un uzticoties pavadzīmei, bet, kā vērš uzmanību policijas pārstāve Inga Meikšāna, visticamāk, viņš bijis mācīts, ko atbildēt šādās situācijās.

Likumsargi veikuši kratīšanu un pārmeklējuši piekabi. Tajā atradās kastes ar cigaretēm – kopā 1,4 miljoni, kam trūka akcīzes marķējuma. Tālāk policisti uzmeklēja telpas, no kurām preces vestas. Tur tika uzietas vēl četri miljoni nelegālo cigarešu.

Pārbaudot daudzos nekustamos īpašumus, ļoti palīdzēja darba suns Darvins. Četrkājainā policijas palīga darbs ir saost cigaretes, izejmateriālus, un viņš norāda, kurā telpā varētu atrasties tas, kas saistās ar noziegumu.

Kratīšanā izņēma arī skaidru naudu – 10 000 eiro, kas varētu būt nopelnīta, pārdodot smēķus. Aizdomās par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvadāšanu aizturēti divi vīrieši, arī kāds latvietis, kas arī iepriekš sodīts par līdzīgiem nodarījumiem. Abiem var draudēt cietumsods līdz pieciem gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm