Nelegālās televīzijas izplatītāji brangi uzdarbojušies Rīgā un Daugavpilī

Valsts policija Rīgā un Daugavpilī aizturējusi personas, kuras nodarbojušās ar nelegālās televīzijas izplatīšanu, nodrošinot tostarp aizliegto Krievijas propagandas kanālu apraidi, informēja Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

29. martā 16:25

Šā gada 21. martā Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas policisti aizturēja 1976. gadā dzimušu vīrieti, kurš aptuveni 15 gadus Rīgas reģiona iedzīvotājiem nelicencēti, par maksu sniedza televīzijas pakalpojumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc aizturēšanas policisti veica virkni kratīšanu televīzijas pakalpojumu sniedzēja un tā nelikumīgo pakalpojumu abonentu īpašumos. Kratīšanas laikā tika izņemts liels daudzums televīzijas signāla uztveršanas, formēšanas un izplatīšanas iekārtu. Noskaidrots, ka persona sniegusi televīzijas pakalpojumus, izmantojot Krievijas Federācijā reģistrētu raidsabiedrību – sabiedrības ar ierobežotu atbildību: “NTV – Plus”, kā arī slēgtās Nacionālās satelītu komercsabiedrības, kura televīzijas pakalpojumus sniedz izmantojot zīmolu: “Trikolor” veidoto televīzijas saturu, kurā citu starpā iekļautas no Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksta izslēgtās TV programmas, kā piemēram: “MIR 24”, “RTVi”, “RBK”, “Rossija RTR”, “Rossija24”, “TV Centr International”.

Savukārt 23. martā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas sadarbībā ar kolēģiem no VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes, citā iepriekš uzsāktā kriminālprocesā, Daugavpilī un Rīgā veica virkni izmeklēšanas darbību, tajā skaitā arī sešas kratīšanas, kuru rezultātā tika atrastas un izņemtas nelegālo televīziju pārraidošas ierīces, dokumentācija, datu nesēji un citi lietiski pierādījumi, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā, kā arī pierādījumu iegūšanā un nostiprināšanā.

Policija ir noskaidrojusi 1988. gadā dzimuša vīrieša saistību ar minēto noziegumu. Iegūta informācija, ka persona ilgstoši ir nodrošinājusi nelegālās televīzijas pakalpojumus, šādā veidā pārkāpjot arī blakustiesības, nodrošinot vairāk nekā 13 000 mājsaimniecību televīzijas pakalpojumu bez licences un atbilstošām tiesību īpašnieku atļaujām. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policisti ir aizturējuši vienu personu.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu Krimināllikuma 148. panta pirmajā daļā paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumsargi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un pirms vienošanās ar televīzijas pakalpojumu sniedzēju pārliecināties par tā sniegto televīzijas pakalpojumu leģitīmo izcelsmi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes tīmekļvietnēs, kā arī šeit un šeit, kā arī Eiropas Audiovizuālā satura observatorijas uzturētajā audiovizuālā satura pakalpojumu un to sniedzēju reģistrā.

Vienlaikus Valsts policija norāda uz 2022. gadā veiktajiem grozījumiem ar audiovizuāla satura apriti saistītajos normatīvajos aktos, kuri cita starpā paredz atbildību par nelikumīgu televīzijas sistēmu izmantošanu personīgiem mērķiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm