tv3.lv

Valsts policija atklāj divas slepkavības Garkalnes novadā

Valsts policija atklājusi divas Garkalnes novadā izdarītas slepkavības, kas tika izdarītas Garkalnes novada Garkalnē personu grupā un saistītas ar laupīšanu, informācija policijā.

10. martā 13:20

Šā gada 9. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas likumsargi kriminālvajāšanas uzsākšanai Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtīja krimināllietu par pērnā gada aprīlī izdarītu 1963. gadā dzimušas sievietes slepkavību, kā arī par 2015. gada decembrī izdarītu 1938. gadā dzimušas sievietes slepkavību. Abas sešus gadus senās slepkavības policisti atklāja, izmeklējot pērnā gada noziegumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2021. gada 13. jūlijā un 15. jūlijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas aizturēja 1992. gadā dzimušu sievieti un 1994. gadā dzimušu vīrieti, kuri tiek turēti aizdomās par 2021. gada 21. aprīlī Garkalnes novadā, Garkalnē, izdarītu sievietes slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu. Proti, pagājušā gada 18. aprīlī kādā dzīvoklī tika atrasts 1963. gadā dzimušās mājokļa saimnieces līķis ar acīmredzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Slepkavība bija iepriekš izplānota ar mērķi iegūt sievietes skaidras naudas uzkrājumus. Varmākas bojāgājušo iepriekš pazinuši un zinājuši, ka mājoklī glabājas skaidra nauda, kā arī zinājuši sievietes dienas ritmu, un uzbrukuši brīdī, kad viņa tikko kā bija atgriezusies mājās un ienākusi pa durvīm.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, policisti noskaidroja, ka iepriekš minētās personas, visticamāk, izdarījušas vēl vienu slepkavību. Proti, 2015. gada 11. decembrī tika atrasts 1938. gadā dzimušas sievietes līķis ar vardarbības nāves pazīmēm. Policisti noskaidroja, ka arī šī slepkavība izdarīta mantkārīgā nolūkā un no bojāgājušās sievietes dzīvokļa tika nozagta nauda.

Veicot virkni izmeklēšanas darbību, apstiprinājās iegūtā informācija un abi augstāk minētie kriminālprocesi tika apvienoti vienā lietvedībā. Šobrīd abas aizdomās turētās personas atrodas apcietinājumā.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 117. panta 6. un 10. punktā, Krimināllikuma 117. panta 6. punktā un 175. panta 3. daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm. Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka nevienu personu neuzskata par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm