Valsts policija no nelegālās aprites Liepājā izņem 20 tūkstošus cigarešu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par nelegālo cigarešu glabāšanu un pārvadāšanu. Kratīšanas laikā kāda liepājnieka īpašumos tika atrastas vairāk nekā 20 000 cigarešu, portālam tv3.lv norāda VP.

3. februārī 17:01

Pagājušā gada aprīlī uz aizdomu pamata par nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvadāšanu tika aizturēts vīrietis. Veicot kratīšanu vīrieša automašīnā, dzīvesvietā un garāžās Liepājā, no nelegālās aprites tika izņemtas 20 869 cigaretes jeb vairāk nekā 1000 cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

12 229 no šīm cigaretēm bija Baltkrievijā ražotas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kuras paredzētas Baltkrievijas Republikas tirgum. Savukārt pārējās 8 640 cigaretes bija bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta zaudējumu aprēķinu, noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti vairāk nekā 3000 eiro lieli zaudējumi par nenomaksātiem nodokļiem. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību glabāšanu un pārvietošanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm