Valsts policija Rīgas autoostā aiztur no Spānijas uz Igauniju ceļojošus narkokurjerus

Pagājušonedēļ Valsts policija Rīgas autoostā aizturēja divus vīriešus, kuru ceļojumu koferos kopumā tika atrasti pieci kilogrami marihuānas, kā arī viena vīrieša dzīvesvietā tika konstatēts kokaīns. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka vīrieši pārveduši narkotikās vielas no Spānijas uz Igauniju, un Latvijā viņiem bijis paredzēts pārsēsties citā autobusā, portālu “tv3.lv” informē VP.

26. janvārī 16:36

Valsts policija bija saņēmusi informācija par kurjeriem, kuri ved narkotiskās vielas no Spānijas uz Igauniju. Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrota viņu identitāte un 20. janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes 4. biroja 1. nodaļas likumsargi Rīgas autoostā aizturēja pirmo kurjeru – Latvijas pilsoni. Viņa koferī tika konstatēti 2,5 kilogrami marihuānas. Savukārt, veicot kratīšanu viņa dzīvesvietā, tika konstatēti arī desmit gramu kokaīna. Nākamajā dienā, 21. janvārī, Rīgas autoostā tika aizturēts arī otrs kurjers – Igaunijas pilsonis, kura līdzi paņemtajā koferī arī tika atrasti 2,5 kilogrami marihuānas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēšanas brīdī vīrieši bija ceļā no Spānijas uz Igauniju, un Latvijā viņiem bija ieplānota pārsēšanās citā autobusā.

Latvijas valstspiederīgais iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem, savukārt otrs vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šīs personas ilgstoši nodarbojušās ar narkotiku pārvadāšanu no Spānijas un Igauniju, saņemot par to naudas atlīdzību.

Saistībā ar notikušo sākotnēji ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm