tv3.lv

Valsts robežsardze par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu aizturējusi četru personu grupu

Valsts robežsardze veicot izmeklēšanu iepriekš uzsāktā kriminālprocesā, tika aizturētas četras personas par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, un viena no viņam arī par kukuļdošanu robežsardzes amatpersonai, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

2019. gada 30. oktobrī 10:10

Viņa informēja, ka otrdien, 22.oktobrī, realizējot procesuālo darbību kompleksu Dagdas novadā Asunas ciema apkaimē robežsargi mēģināja aizturēt kādu automašīnu “Renault Megane”. Automašīnas vadītājs robežsargu likumīgajām prasībām nepakļāvās. Tika uzsākta pakaļdzīšanās, kā rezultātā Kaļipovas ciema apkaimē vadītājs automašīnu nesavaldīja, nobrauca no ceļa un, atstājot to, aizbēga. Ar prokurora atļauju tika veikta minētās automašīnas apskate, kuras laikā robežsargi tās salonā konstatēja sešus melnā polietilēna plēvē ietītus saiņus, kuros atradās 60 000 cigaretes “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt trešdien, 23.oktobrī, veicot meklēšanas pasākumus, Daugavpilī tika aizturēta automašīna “BMW X5”, tās vadītājs 1984.gadā dzimis Latvijas pilsonis, un divi pasažieri 1994. un 1997.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi.

Nākamajā dienā, turpinot procesuālās darbības minētajā kriminālprocesā, tika noskaidrots un aizturēts arī ceturtais grupas dalībnieks, 1986.gadā dzimis Latvijas pilsonis.

Trīs personu grupas dalībnieki tika atzīti par aizdomās turētajiem noziedzīga nodarījuma, kas saistīts ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, iespējamā izdarīšanā, bet ceturtais personu grupas dalībnieks tika atzīts par aizdomās turēto divu noziedzīgu nodarījumu iespējamā izdarīšanā, proti, par kukuļdošanu Valsts robežsardzes amatpersonai un par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

1984.gadā dzimušajam vīrietim tika piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis – apcietinājums, bet pārējiem grupas dalībniekiem – ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Pētersone piebilda, ka kriminālprocess uzsākts šā gada 17.oktobrī par faktu, ka jau minētais 1984.gadā dzimušais Latvijas pilsonis Valsts robežsardzes amatpersonai par neizpaužamu ziņu izpaušanu iedeva kukuli 150 eiro apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm