tv3.lv

Vērienīgā “Rīgas Centrāltirgus” cigarešu lieta: pastāv aizdomas arī par dokumentu viltošanu

Valsts policijas kopš 2019.gada rudens izmeklētajā kriminālprocesā par cigarešu nelikumīgu biznesu Rīgas Centrāltirgū ir aizdomas arī par iespējamu uzņēmuma grāmatvedības dokumentu slēpšanu vai viltošanu.

2021. gada 28. februārī 14:19

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā atgādināja, ka 2019.gada 25.septembrī tika sākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju organizētā grupā Rīgas Centrāltirgus teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kriminālprocesā 2019.gada 21.novembrī un 22.novembrī tika veiktas 89 kratīšanas Rīgas Centrāltirgus teritorijā un citviet Rīgas reģionā. Veikto kratīšanu rezultātā izņemtas 8210 tabakas vienības un aptuveni 11 litri alkohola bez Latvijas akcīzes nodokļu markām.

Tāpat kratīšanu laikā tika izņemti arī skaidra nauda, šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti un munīcija, apjomīgs skaits dažādu datu nesēju un grāmatvedības dokumentu, kā arī citi priekšmeti, kuriem ir pierādījumu nozīme.

Patlaban kriminālprocesā 16 personām ir tiesības uz aizstāvību, bet visām personām drošības līdzekļi ir atcelti.

Izmeklēšanas gaitā atklātas arī citas pretlikumīgas darbības, kas veiktas Rīgas Centrāltirgū, līdz ar to kriminālprocesā tiks noteikta papildus kvalifikācija, proti, par iespējamu uzņēmumam likumos noteikto grāmatvedības dokumentu slēpšanu vai viltošanu.

Patlaban kriminālprocesā turpinoties “aktīva izmeklēšana un pierādījumu nostiprināšana”. Policijai vēl esot jāveic vairākas procesuālās darbības, lai tiktu atzīti par noziedzīgi iegūtiem un konfiscēti kratīšanas laikā izņemtie 38 535 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka minētajā kriminālprocesā iepriekš apcietinājums bija piemērots uzņēmējam, tirgus teritorijas nomnieka “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā” valdes loceklim Vilnim Visoram, kā arī uzņēmējam Kasparam Unguram. Tāpat apcietinātas tika Irina Aļekseičeva un Jeļena Hitrenko, kuras uzņēmumu datubāzēs nefigurēja.

LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” iepriekš izpētīja, ka kontrabandas cigaretes tirgus teritorijā pārdeva vismaz desmit nelegālos tirdzniecības punktos.

Viena kontrabandas cigarešu tirgotava dienā iztirgojusi aptuveni no 70 līdz 120 blokiem cigarešu, un “labās dienās” viena tirgotava pārdevusi cigaretes par vairāk nekā 2000 eiro dienā. Cigarešu tirgotājam alga esot bijusi aptuveni 2000 eiro mēnesī, bet vienas “točkas” bosam – pat 13 000 eiro mēnesī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm