tv3.lv

VID muitnieki uziet gandrīz 5 miljonus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilciena kontroli, novērsa lielas kontrabandas cigarešu kravas ievešanu Latvijā – spaiņos ar hidroantracītu bija paslēptas 4 765 440 cigaretes jeb 238 272 paciņas cigarešu, portālu TV3.lv informēja VID pārstāvji.

19. janvārī 14:09

Indras muitas kontroles (MKP) punkta amatpersonām, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena skenēto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preci vienā no vagoniem. Vilciens tika nosūtīts uz Daugavpils preču staciju, lai veiktu muitas fizisko kontroli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izvērtējot kravas pavaddokumentus, VID Muitas pārvaldes riska analīzes eksperti identificēja riskus saistībā ar kravas nosūtītāju un saņēmēju, pārvadājuma maršrutu, precei neraksturīgu iepakojumu, kas apstiprināja aizdomas, ka deklarētā prece – hidroantracīts – tiek izmantota tikai kā piesegprece, un pieņēma lēmumu par atbilstošu padziļinātās kontroles pasākumu veikšanu.

Atverot metāla spaiņu vākus un daļēji noberot to saturu, atklājās, ka zem antracīta slāņa ir paslēptas cigaretes. Otrdien, 18.janvārī, tika pabeigta muitas fiziskā kontrole. Tās rezultātā konstatēts, ka 1632 spaiņos ar hidroantracītu noslēptas kopumā 4 765 440 cigaretes jeb 238 272 paciņas cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 852 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli tiks nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm