tv3.lv

Viltojot mirušas sievietes parakstu un testamentu, Dagdas novadā izkrāpts vērtīgs mežs

Valsts policija (VP) aizturējusi personu grupu par iespējamu nekustamā īpašuma izkrāpšanu un prettiesisku atsavināšanu. Likumsargiem izdevies novērst noziedzīgi iegūtas naudas līdzekļu legalizāciju 132 000 eiro apmērā, informē VP pārstāve Diāna Lūkina.

2019. gada 28. martā 13:51

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonas sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu uzzināja, ka vairākas personas, iespējams, ir saistītas ar nekustamā īpašuma izkrāpšanu un prettiesisku atsavināšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijā tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka vairākas personas bijušas informētas par nekustamo īpašumu Dagdas novadā – mežu 46,7 hektāru platībā –, kura īpašniece jau pirms aptuveni 18 gadiem mirusi.

Nelaiķei nav bijis mantinieku, tādēļ aizdomās turamās personas organizēja viltota privātā testamenta izgatavošanu, viltojot mirušās sievietes parakstu, un iesniegšanu notāram. Personu grupa pērnā gada septembrī prettiesiski savā īpašumā ieguva iepriekš pieminēto nekustamo īpašumu, bet oktobrī to jau pārdeva.

ENAP amatpersonas šī gada februārī aizturēja sešas nozieguma pastrādāšanā iesaistītās personas – 30 līdz 55 gadus vecus vīriešus. Daļa no aizturētajiem iepriekš nodarbojušies ar mežu uzpirkšanu.

Pret aizturētajiem ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas – par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, 195. panta 3.daļas – par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai to izdarījusi organizēta grupa.

Veikto pasākumu rezultātā Valsts policijai veiksmīgi izdevies novērst iespējamo krāpšanu un noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizāciju, un, pateicoties sadarbībai ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu, iesaldēti naudas līdzekļi 132 000 eiro apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm