“Viņi bija kolosāli cilvēki…” Iģenes ļaudis satriekti par Gunāra Astras radinieku slepkavību

Nedēļas nogalē Talsu novada Vandzenes pagasta Iģenē savās mājās atrasts noslepkavots Padomju disidenta Gunāra Astras brālis Harijs un viņa sieva.

Par dubultslepkavības pastrādāšanu aizturēti divi vīrieši, kuriem vienkārši pietrūcis naudas, lai turpinātu dzert un uzdzīvot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vandzenes apkārtnes ļaudis kopš pagājušās nedēļas nogales ir satriekti un dzīvo bailēs par to, ka slepkavas varētu atgriezties, ja tiesa būs piekāpīga un nepiespriedīs Harija Astras un viņa sievas Martas slepkavām mūža ieslodzījumu. Notikušais visiem bijis šoks, tomēr zinot, kas ir slepkavas, vietējie nosaka, – no viņiem to varējis sagaidīt. Turklāt viens no varmākām dzīvojis turpat kaimiņos, noslepkavotās Astras kundzes māsas paspārnē.

“Viņi jau abi divi ir dzērāji. Kā viens, tā otrs,” raidījumam “Degpunktā” atklāja kāda vietējā iedzīvotāja.

Slepkavas abiem vecīšiem esot prasījuši 1000 eiro, tad abus atstāšot dzīvus. Pēc naudas izspiešanas solījums gan netika turēts, – par dzirdēto stāsta vietējie. Sekojusi brutāla izrēķināšanās, bet pēc tam uzdzīve.

Apkārtējie saka, – nāvessods būtu vienīgais soda mērs, ko pelnījuši varmākas, bet realitātē jācer uz mūža ieslodzījumu.

“Es jums pateikšu – pa gabaliem sagriezt, lai jūt, ko tas nozīmē. Es domāju, – vai tā nav baigā netaisnība, ka mums atcēla nāvessodu? Tagad viņi barosies, ja vispār dabūs to cietumu. Un tagad uz mūsu naudām viņi dzīvos un barosies. Ja arī apcietinās, viņi pēc gadiem nāks mājās un sāks visu no jauna,” saka vietējā iedzīvotāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Citi vietējie tomēr paļaujas, ka lieta ir pietiekami skaļa un tiesa būs nesaudzīga – vainīgie saņems pēc nopelniem.

Arī policijā sola darīt visu iespējamo, lai nostiprinātu pierādījumu bāzi un lieta pēc iespējas ātrāk nonāktu tiesā. Aizturētajiem kā minimums draud 15 gadu cietumā vai mūža ieslodzījums.

“Šobrīd abām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums,” saka Talsu policijas iecirkņa priekšnieks Mārcis Pētersons.

Lai arī kādu sodu saņemtu varmākas, vietējie saka, – abus lādzīgos sirmgalvjus vairs neatgriezt. “Foršākie cilvēki, kas bija. Viņi bija kolosāli cilvēki,” tā par Hariju Astru un viņa sievu saka vietējā iedzīvotāja.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm