tv3.lv

Vīrietim, kurš Jaunolainē nogalināja divus sirmgalvjus, piespriests mūža ieslodzījums

Par divu sirmgalvju slepkavību Jaunolainē Rīgas rajona tiesa piespriedusi mūža ieslodzījumu Staņislavam Spilam, kurš jau agrāk izcietis sodu par trīs personu nogalināšanu.

2018. gada 16. martā 11:32

Spilam inkriminēta dubultslepkavība Jaunolainē, zādzība nelielā apmērā, svešas mantas iznīcināšana un cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem. Kā kopējais sods viņam noteikts mūža ieslodzījums un probācijas uzraudzība uz trīs gadiem, bez mantas konfiskācijas. Tāpat cietušajiem viņam kompensācijās jāatlīdzina 73 407 eiro, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Prokurore Jekaterina Kušakova pastāstīja, ka vīrietis tikai pagājušā gada 24.maijā iznācis no cietuma, kur izcieta 17 gadus brīvības atņemšanas sodu par citām slepkavībām, proti, viņš bija nogalinājis savu brāli un viņa draudzeni, bet pēc kāda laika – vēl vienu personu. Prokurorei nav ziņu, kāpēc Latgales apgabaltiesa jau toreiz vīrietim nepiesprieda mūža ieslodzījumu. “Protams, ka man ir nesaprotams, kāpēc par šiem noziegumiem viņam netika piespriests mūža ieslodzījums,” norādīja prokurore.

Brīvībā apsūdzētais sabija vien aptuveni trīs mēnešus, līdz viņš paveica dubultslepkavību Jaunolainē. Īsi pirms dubultslepkavības viņš Salaspils novadā bija nozadzis mobilo telefonu. “Viņš tika izsēdināts no vilciena Salaspilī, līdz vienā mājā nozaga telefonu,” norādīja prokurore.

Jaunolaines slepkavību lietā nozīmētajā ekspertīzē vīrietis netika atzīts par nepieskaitāmu, taču viņam konstatēti psihiski traucējumi. Apsūdzētais vainu atzina pilnībā un notikušo skaidroja ar dusmām uz cietušajiem.

Jau ziņots, ka 2017.gada 10.augusta tika rīta saņemta informāciju par ugunsgrēku Jaunolainē, kur degusi kāda privātmāja. Ugunsgrēka lokalizēšanas brīdī ugunsdzēsēji konstatēja, ka mājā atrodas divu cilvēku līķi. Abi cietušie bijuši brālis un māsa. Sieviete dzimusi 1934.gadā, bet vīrietis 1935.gadā. Cietušie raksturoti kā ļoti patīkami cilvēki, kuri dzīvojuši kārtīgi un nekad konfliktos neesot iesaistījušies.

Operatīvas meklēšanas rezultātā tās pašas dienas pievakarē policija 1979.gadā dzimušo Spilu aizturēja.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka Spila, būdams alkohola reibumā, naktī Jaunolainē pieklauvējis pie kādas mājas loga, lai palūgtu ūdeni. Kad no trokšņa pamodies un pie durvīm pienācis mājas saimnieks, apsūdzētais palūdzis ūdeni, bet mājas saimnieks atteicies to iedot un piedraudējis izsaukt policiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saņemot atteikumu, apsūdzētais izsitis mājas logu, uzbrucis cietušajam un ar līdzpaņemtu nazi iedūris viņam krūškurvī, kā arī ar trulu priekšmetu vairākas reizes sitis pa galvu un ķermeni. Izdzirdot troksni, no istabas iznākusi sieviete, kuru apsūdzētais nogalinājis līdzīgā veidā.

Pēc slepkavības izdarīšanas apsūdzētais no mājas nolaupījis dažādas sadzīviskas lietas un pēc tam aizdedzinājis māju. Degušajā ēkā atrasts arī suns.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm