tv3.lv

Ziedu pārdošanas biznesā iesaistītai naudas atmazgātāju grupai arestēta manta 4,5 miljonu eiro vērtībā

Valsts policija (VP) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret ziedu pārdošanas biznesā iesaistītu naudas atmazgātāju grupu, kurai likumsargi arestējuši mantu 4,5 miljonu eiro vērtībā, informēja VP.

2021. gada 11. janvārī 11:16

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes likumsargi, sadarbojoties ar Valsts ieņēmumu dienestu, veica virkni operatīvo pasākumu un izmeklēšanas darbību, kā rezultātā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu 122 050 eiro legalizācijas mēģinājumu lielā apmērā tika aizturēta organizēta noziedzīga grupa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2019.gada martā izmeklēšanā tika veiktas 27 kratīšanas. Tāpat likumsargi aizturēja sešas personas, trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām, divām no tām bija piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka organizētas grupas dalībnieki ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju nodarbojās Latvijas teritorijā, iesaistot noziedzīgajās darbībās arī ārzemēs reģistrētus uzņēmumus. Nelikumīgās darbības notikušas vairākus gadus.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija bija maskēta zem legāla biznesa – ziedu pārdošanas. Veicot kratīšanu ziedu bāzē Rīgā tika konstatēts liels daudzums ar nelegāli iepirktiem ziediem.

Kopumā kriminālprocesā uzlikti aresti 27 nekustamiem objektiem, transportlīdzekļiem, tajā skaitā retro automašīnām, kolekcijas monētām, luksusa pulksteņiem par kopējo vērtību ap četriem miljoniem eiro, kā arī naudas līdzekļiem pusmiljona eiro apmērā. Mantu plāno konfiscēt un naudu ieskaitīt valsts budžetā.

Pērn 21.decembrī kriminālprocess tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trīs aizdomās turētajām personām. Pārējās trīs sākotnēji aizturētās personas tagad ir liecinieku statusā un pret viņām kriminālprocess ir izbeigts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm