tv3.lv

Ziņa par grupējumu, kas Pļavniekos cietsirdīgi uzbrūk gājējiem, tos žņaudz un aplaupa, tikai daļēji atbilst patiesībai

2020. gada 18. decembrī 21:59

Pirms dažam dienām sociālajos tīklos kāds lietotājs nopublicēja rakstu ar biedējošu saturu. Autors brīdināja Pļavnieku mikrorajona iedzīvotājus par kādu noziedznieku grupējumu, kas cietsirdīgi uzbrūk garāmgājējiem, tos žņaudz un aplaupa. Tapāt laupītāji nešķirojot savus upurus – vienalga pieaugušais vai bērns.

Publikācija jau sasniegusi lielu popularitāti un interneta lietotāji ar to turpina dalīties. Lai pārbaudītu rakstītā patiesumu, raidījums “Degpunktā” vērsās pie Valsts policijas pārstāvjiem un atklājās, ka vēstījuma saturs tikai daļēji atbilst patiesībai.

“Atsaucoties uz ierakstiem sociālajā vietnē “Facebook” Valsts policija apstiprina, ka aizvadītās nedēļas laikā ir saņemti iesniegumi par divām zādzībām, bet visas cietušās personas – apzagtie ir pilngadīgi, neviens bērns nav cietis. Valsts policijas Ķengaraga iecirknī ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta, proti, par zādzību. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Tiek apzinātas iespējamās vainīgās personas un skaidroti notikušā apstākļi,” skaidro Valsts policijas pārstāve Krista Andersone.

Valsts policija aicina iedzīvotājus rūpīgāk izvērtēt interneta vidē publicētās ziņas un to avotus, kā arī sekot līdzi oficiālajiem medijiem un valsts iestādēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm