tv3.lv

Ventspils dubultslepkavības lietā jauni apstākļi – upuri kaimiņu provocējuši un piekāvuši

Ventspils tiesa šodien nolēma bargi sodīt divu jaunu cilvēku, Latvijas Nacionālās operas korista Igora Martaka un viņa sievas Viktorijas slepkavu. 77 gadus vecajam pensionāram Viktoram Boicovam piespriesti 17 gadi cietumā. Tā kā viņš savu vainu nenoliedz un turklāt atzīts par tikai daļēji pieskaitāmu, aizstāvība to uzskata par pārāk bargu sodu, tāpēc spriedumu pārsūdzēs.

2016. gada 30. jūnijā 20:10

Atrodamies vienā no daudzajām Tārgales pagasta dārza kooperatīva Kurzeme šķērsielām Ventspils pievārtē. Visapkārt cilvēki rosās pa savām dobēm, tikai šeit valda spocīgs klusums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nepilnu gadu pēc notikušā vasarnīcas pagalms stāv tukšs un kluss, aizaudzis ar zāli un pamests. Vien kaimiņi atceras 2015. gada 6. augusta nakts notikumus, taču paši joprojām nespēj līdz galam noticēt. Kaimiņš, kurš raidīja nāvējošās lodes, dzīvoja tepat līdzās, otrpus ielai, pārdesmit metru attālumā.

Foto:

Noslepkavoto kaimiņiene Nadja pamīšus valda asaras un dusmas. Tai vakarā viņas pašas uz vietas nebija. Tikai nākamajā dienā viņa uzzinājusi, ka Igors ar sievu Viktoriju, abi tolaik vien 27 gadus veci, atrasti guļam turpat zem bumbieres. Lai gan tā bija iecerēta parasta ciemošanās pie sievastēva vasarnīcā.

Nadja, noslepkavoto kaimiņiene:
Meitenes tēvs vakar bija atbraucis šurp. Raud. Saka, ka nespēj šurp braukt. Es viņam saku – Jura, jānopļauj zālīte, kauns skatīties… Viņš nespēj. Tik jauka ģimene bija! Vienīgais bērns. Šausmas!

Slepkava tālu nebija jāmeklē. Kad atbrauca policija, viņš pats atzinās. Arī bisi parādīja, ar ko piecas reizes izšāva uz jauniešiem. Ieroča turēšanas atļaujas viņam nebija.

Izmeklētājiem daudz pūļu vairs nebija jāpieliek, un šodien, vien nepilnu gadu pēc notikušā, Ventspils tiesā 77 gadus veco Viktoru Boicovu jau atzina par vainīgu dubultslepkavībā. Viņam piespriests 17 gadu ilgs cietumsods.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piekauts ar beisbola nūju

Uz jautājumu, vai spriedums saprotams, Boicovs vēl atbildēja apstiprinoši, bet, tiekot saslēgtam rokudzelžos, izplūda asarās un promejot pamāja līdzi atnākušajiem radiniekiem. Asaras slaukām palika arī viņa sieva Raisa, kura notikušajā vaino noslepkavotos. Upuri esot ilgstoši provocējuši viņas vīru.

Raisa, slepkavas sieva:
Dzīvību atņemt nedrīkst, bet ņirgāties par vecīšiem arī nedrīkst… To taču visi kaimiņi zina! Ne pirmo gadu tas vilkās. Laikam meitene adrenalīnu, kaifu no tā ķēra. Izlutināta bija. Kam manam vīram melot?! Viņš stāsta, ka tai vakarā Igors ar beisbola nūju viņu piekāva.

Izmeklētāji pie Igora līķa tiešām atrada beisbola nūju. Tāpat no liecībām pierādīts, ka konflikts jauniešu un kaimiņa starpā bijis. Turklāt ekspertīzē slepkava atzīts par daļēji pieskaitāmu. Vīrieša advokāts uzskata, ka tiesa, piespriežot tik bargu sodu, nav ņēmusi vērā šos apstākļus.

Anatolijs Gļaņenko, zvērināts advokāts:
Boicovs pats ieradās pie policista un atzinās, ka šāva. Parādīja bisi, taču tiesā policisti netika pratināti. Arī medicīnas darbinieki ne, kuri ieradās notikuma vietā. Ja tiesa nozīmēja tik bargu sodu, bija jāizvērtē visi apstākļi.

Prokuratūra prasīja vēl bargāku sodu – 19 gadus cietumā par dubultslepkavību un sešus mēnešus par neatļautu ieroča glabāšanu, kas ir tuvu maksimālajiem likumā paredzētajiem 20 gadiem cietumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nadežda Jakušonoka, Ventspils prokuratūras prokurore:
Viens vainu mīkstinošs apstāklis ir tas, ka Boicovs ir ierobežoti pieskaitāms, tāpēc prasīju 19, nevis 20 gadus. Tas ir īpaši smags noziegums. Jauni cilvēki… Ļoti žēl vecākus.

Noslepkavotā Igora darbavieta, Latvijas Nacionālā opera, puisi atceras kā daudzsološu mākslinieku, kam priekšā bijusi solista karjera. No tuviniekiem tiesā šodien bija ieradusies vien viņa krustmāte. Ģimene dzīvo Ukrainā. Viņiem tiesa piespriedusi 25 715 eiro kompensāciju un aptuveni tikpat – 26 800 eiro – arī mirušās meitenes tuviniekiem.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm