tv3.lv

Par drauga noduršanu, Teikas vidusskolas audzēknim, piespriež 10 gadus cietumā

Augstākā tiesa (AT) atstājusi negrozītu zemākas instances tiesas lēmumu, ar kuru Teikas vidusskolas audzēknim par drauga noduršanu piespriesta brīvības atņemšana uz desmit gadiem, informēja tiesa. Ar spēkā stājušos spriedumu no apsūdzētā noteikts piedzīt morālā kaitējuma kompensācijas par labu trim cietušajiem, kopā 109 146 eiro.

2015. gada 22. aprīlī 18:22

2014. gada 14. aprīlī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apsūdzētajam jaunietim piesprieda desmit gadu cietumsodu. Tiesa arī noteica, ka apsūdzētajam jāmaksā 110 000 eiro kompensācija cietušajiem. Par notiesājošo spriedumu apelācijas sūdzību bija iesniedzis pats apsūdzētais Teikas vidusskolas audzēknis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izskatot lietu apelācijas kārtībā, Rīgas apgabaltiesa pērn 30. septembrī arī atzina apsūdzēto par vainīgu slepkavības izdarīšanā pastiprinošos apstākļos un sodīja viņu ar brīvības atņemšanu uz 10 gadiem bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz vienu gadu.

Saskaņā ar apsūdzību slepkavība notikusi naktī uz 2011. gada 18. decembri ap plkst. 4.00 upura ģimenes dzīvesvietā Juglā. Gan upurim, gan iespējamam slepkavam tobrīd bija 16 gadu.

Liktenīgajā dienā nu jau apsūdzētā statusā nonākušais jaunietis pie sava drauga bija nolēmis pārnakšņot. Pēkšņi viņš aizgāja uz virtuvi, paņēma tur esošo nazi ar 22 centimetrus garu asmeni, atgriezās istabā un bez pamatota iemesla vismaz piecas reizes mērķtiecīgi iedūra savam draugam dzīvībai svarīgos orgānos, liecina apsūdzība. Cietušais no gūtajiem ievainojumiem turpat dzīvoklī nomira. Pēc tam dūrējs izlēca pa logu un aizbēga.

Prokurore Kristīna Sīle tiesā iepriekš apstiprināja, ka gan nogalinātais, gan iespējamais slepkava bijuši draugi jau kopš mazotnes. Kāpēc šis noziegums pastrādāts, izmeklētāji nav spējuši izskaidrot. Arī apsūdzībā rakstīts, ka slepkavība notikusi bez pamatota iemesla, atzina prokurore. Viņa informēja, ka ne upuris, ne apsūdzētais liktenīgajā naktī nav bijis alkohola vai aizliegto narkotisko vielu reibumā. Tas gan teorētiski neizslēdz iespēju, ka kāds no puišiem varētu būt lietojis aizliegto vielu sarakstā neiekļautas vielas, kurām ir apreibinoša vai halucinācijas izraisoša iedarbība, norādīja valsts apsūdzības uzturētāja.

Lai gan KL 117. panta 12. punktā par nepilngadīgā noslepkavošanu kā sankcija paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu, šajā konkrētajā gadījumā bargākais sods, ko apsūdzētajam var piemērot, ir brīvības atņemšana uz desmit gadiem, jo viņš ir nepilngadīgs. KL 65. panta 2. daļa paredz, ka brīvības atņemšanas soda laiks personai, kas izdarījusi sevišķi smagu noziegumu līdz 18 gadu vecumam, nedrīkst pārsniegt desmit gadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm