tv3.lv

Policija atklāj ļaundarus: spridzināšanas draudus Centrālajā stacijā izplatīja trīs jaunieši

Par spridzināšanas draudiem Rīgas Centrālajā stacijā likumsargi aizturējusi trīs jaunieši, informē Valsts policija.

2016. gada 21. martā 16:55

Jau vēstīts, ka 17. martā plkst. 15.25 tika saņemta nepatiesa informācija par spridzināšanas draudiem Rīgas Centrālajā stacijā. Rīgas Latgales iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona Kriminālpoliciju nekavējoties noskaidroja iespējamos vainīgos, kurus tajā pašā dienā aizturēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizturētie ir 1993. un 1994. gadā dzimuši vīrieši, kuri iepriekš jau vairākkārt sodīti par dažādiem mantiskiem noziegumiem, kā arī saistībā ar narkotiskajām vielām. Likumsargi noskaidroja, ka abi vīrieši savā starpā vienojās, ka veiks šādu zvanu. Viens no vīriešiem iedeva savu telefonu otram, kurš attiecīgi šo zvanu veica.

Foto: tiek evakuēta Centrālā stacija

Arī pagājušajā mēnesī, 24. februārī, pulksten 16.50 tika saņemta informācija, ka Rīgas Centrālajā stacijā ievietots spridzeklis. Rīgas Latgales iecirkņa policisti noskaidroja telefonu, no kura bija veikts viltus zvans, tāpat arī noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kuru 16. martā aizturēja. Tas bija kāds 1984. gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš jau vairākkārt tiesāts par dažādiem mantiskiem noziegumiem.

Abos viltus zvanu gadījumos zvanītāji atradušies alkohola reibumā. Vīrieši savu vainu atzinuši. Pret aizturētajiem sākts kriminālprocess. Šādos gadījumos, kad tiek saņemta informācija par spridzināšanas draudiem, likumsargi veic ēkas evakuāciju, tiek apturēta vilcienu kustība, kā arī veikta ēkas pārmeklēšana.

Policija atgādina, ka viltus izsaukumi var radīt smagas sekas, jo šādā veidā operatīvie dienesti nepamatoti tiek noslogoti un var gadīties, ka šāda ”joka” dēļ uz citu izsaukumu operatīvie dienesti ierodas novēloti. Par šādu noziegumu likumā paredzēta kriminālatbildība un par to iespējams piemērot cietumsodu.

Ikviena šāda apzināti nepatiesa paziņojuma saņemšanas gadījumā policija nekavējoties uzsāk kriminālprocesu un veic vainīgo personu noskaidrošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm