tv3.lv

Policijai nakts vidū astoņgadīgu meiteni nākas glābt no mātes uzdzīves

Rīgā policistu palīdzība bija nepieciešama astoņus gadus vecai meitenītei, kuru naktī nācās glābt no mātes uzdzīves, vēsta raidījums “Degpunktā”.

2020. gada 2. oktobrī 22:11

Ap vieniem naktī galvaspilsētas pašvaldības policisti devušies talkā kolēģiem no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, kas izsaukumā, kādā klusā Maskavas forštates nostūrī, bija fiksējuši situāciju, kurā bija nepieciešama kārtības sargu iesaistīšanās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pašvaldības policijas Latgales pārvalde saņēma zvanu, kurā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dakteri informēja par situāciju kādā no namiem Maskavas ielā, kur, iespējams, dzīvoklī atrodas divas iereibušas personas un ar viņiem mazgadīgs bērns un viņi nespēj parūpēties par šo bērnu,” stāstīja Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes Nodaļas priekšnieks Guntis Bērziņš, piebilstot, ka uz notika vietu nekavējoties tika norīkota pārvaldes tuvākā auto patruļa.

Kārtības sargiem dzīvokļa durvis atvēra sieviete acīmredzamā alkohola reibumā. Dzīvoklī atradās arī kāds vīrietis alkohola reibumā.

Vārds pa vārdam un likuma sargiem kļuva skaidrs, ka meitenīte šādos apstākļos nav drošībā. Turklāt, veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi mātes izelpā, tika secināts, ka sieviete ir gandrīz trīs promiļu reibumā. Lai kā glābtu šo situāciju, likuma sargi piedāvājuši mātei iespēju sazināties ar bērna tēvu, vai vecmāmiņu, kas varētu ierasties un pieskatīt bērnu, līdz māte atžirgst. Taču, aizmiglotais skats, acīmredzot nav ļāvis novērtēt šo iespēju un brīdī, kad likuma sargs jau runājis ar vecmāmiņu, situācija pamazām sākusi saasināties.

“Paej malā! Lūdzu,” saukusi sieviete.

“Paejiet jūs malā. Es jums skaidroju. Viņš jūsu telefonu atdos. Neviens jūsu telefonu neņems. Šobrīd jums skaidro, tas ir jūsu labā. Lai mums nav jāņem jums nost meitiņa. Mamma atbrauks, viss, pasēdēs ar jums, nekādu problēmu.” norādīja kārtībsargs.

Sieviete uz to atbildējusi ar pretjautājumu likumsargam: “Tev garlaicīga dzīve?”

Policists turpinājis risināt situāciju, aicinot sievieti piezvanīt viņas mātei, lai tā atbrauktu un pieskatītu bērnu, lai viņu nenākas atņemt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šie vārdi sievieti saniknojuši vēl vairāk. “Par ko? Es narkomāne esmu?” viņa jautājusi.

Kārtībsargu iebilde, ka pati nespēj parūpēties par bērnu, jo ir stiprā – 2,8 promiļu – alkohola reibumā, sievieti nepārliecināja rīkoties, kā kārtībsargi mudināja. Viņa pauda neizpratni, par ko meitu jāatņem, jo neesot narkomāne un pat tādiem bērnus neatņemot, kāpēc lai viņai atņemtu.

Tālāk sekoja jau necenzēta lesika, sieviete un dzīvoklī esošais vīrietis sāka uzvesties agresīvi un vienā brīdī pat  ieslēdza policijas darbiniekus dzīvoklī.

Mirklī, kad likumsargi atskārtuši, ka situācija kļūst pārāk bīstama, izlemts acīmredzami agresīvo vīrieti aizturēt, taču tas izrādījies īsts izaicinājums.

Lai kaut nedaudz nomierinātu agresīvo vīrieti, likuma sargiem elektrošoka pistoli nācies pielietot veselas sešas reizes. Turklāt, pēc tam kad vīrs jau saslēgts rokudzelžos, atklājies, ka cīņa savainots viens no policistiem, kuram traumēta roka. Tāpat, roku dzelžos saslēgta arī bērna māte, kura centusies aizstāvēt savu trakojošo dzīvesbiedru.

Gan bērna māte, gan viņas draugs nogādāti policijā par policijas darbinieku likumīgo prasību nepildīšanu. Pret bērna māti uzsāks arī Administratīvais process par Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumu. Nepilngadīgais bērns tika nogādāts pie vecmātes viņas dzīvesvietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm