Policijas redzeslokā nonākuši bērni ubagotāji

Policijas redzeslokā atkārtoti nonācis bērns ubagotājs, informē Rīgas pašvaldības policija.

2017. gada 1. februārī 16:49

31. janvārī Rīgas pašvaldības policisti devās uz izsaukumu Vecrīgā, kur, iespējams, kāda nepilngadīga persona ubago.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ierodoties notikuma vietā, sastapts 13 gadus vecs zēns. Puisis paskaidroja, ka neesot ubagojis, bet gan vienam no garāmgājējiem vaicājis, cik ir pulkstenis.

Par notikušo informēti jaunieša vecāki, kuri lūdza zēnu nogādāt dzīvesvietā. Bērna mājvietā sastapts mātes dzīvesbiedrs, kurš pastāstīja, ka atnācis mājās no darba un bijis informēts, ka bērns ar draugiem nolēmis satikties, taču par ubagošanas plāniem vīrietis neko nav zinājis.

Jāpiebilst, ka Rīgas pašvaldības policisti pēdējo mēnešu laikā ir saņēmuši vairākus izsaukumus uz norādīto apkārtni par kādu nepilngadīgu ubagotāju. Tostarp arī 6. janvāra pēcpusdienā, kad Rīgas pašvaldības policisti saņēma informāciju par šo pašu zēnu, kurš pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas ubago.

Toreiz ierodoties notikuma vietā, zēns policistiem paskaidroja, ka vēlējies aiziet uz maksas tualeti netālu esošajā tirdzniecības centrā, taču viņam nav bijusi skaidra nauda. Zēns nolēmis naudu prasīt garāmgājējiem.

Bērna vizuālais izskats neliecināja par ubagošanas nepieciešamību, tomēr pēc paša zēna vārdiem noskaidrots, ka viņš arī turpat Vecrīgā dzīvojot. Līdz ar to zēna skaidrojums vairs nebija pārliecinošs, jo nebija iemesla, kādēļ viņš nevarētu doties uz savām mājām, lai tur izmantotu labierīcības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc izsaukuma lietas materiāli tika nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu nodaļai izvērtēšanai. Pārbaužu laikā speciālisti apsekoja zēna dzīvesvietu un konstatēja, ka viņam ir piemēroti uzturēšanās apstākļi. Ar bērna māti veiktas preventīva rakstura pārrunas.

Ņemot vērā, ka zēns jau trīs reizes ir nonācis policijas redzeslokā saistībā ar ubagošanu, uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par vecāku pienākumu nepildīšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm