tv3.lv

Puisis Liepājā, iespējams, pats ielec kanālā un noslīkst. Meklēšana – bez rezultātiem

20. decembrī notikusi traģēdija Liepājā – tur, pēc aculiecinieku teiktā, no kluba Fontaine iznācis kāds jaunietis un ielēcis kanālā. Noslīkušais ir gados jauns cilvēks, Liepājas Jūrniecības koledžas kursants Artūrs. Jaunākā informācija liecina, ka noslīkušā liepājnieka ķermenis nav atrasts, taču meklēšanas iecirknis ir iezīmēts.

2015. gada 27. decembrī 20:52

Desmit pazudušo cilvēku meklēšanas organizācijas Bezvests.lv brīvprātīgie sestdien, 26. decembrī, veica meklēšanas pasākumus Liepājas Tirdzniecības kanālā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kas tieši notika tajā traģiskajā svētdienā Liepājas kanāla krastā, pagaidām neviens precīzi nezina, un patlaban notiek izmeklēšana. Taču pēc skopām aculiecinieku liecībām jaunais cilvēks izgājis no naktskluba Fontaine un ielēcis ūdenī, ziņo Bezvests.lv pārstāvji.

Pēc Liepājas ugunsdzēsēju un glābēju rīcībā esošās informācijas, tas noticis pie jūrniecības koledžas mācību kuģa Namejs, – jaunais cilvēks no mola ielēcis kanālā un nopeldējis vairākus metrus. Viņu centās glābt, iemeta viņam glābšanas riņķi, bet viņš nevēlējās to izmantot un turpināja peldēt uz otru kanāla krastu. Kādā brīdī cilvēks pazuda no redzamības zonas un nogrima ūdenī.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ūdenslīdēju meklēšanas darbi, kas tika veikti divu dienu garumā, rezultātus nedeva, ķermenis tā arī netika atrasts un izcelts no ūdens. Pazudušā jaunieša tēvs organizēja meklēšanu un uzsāka savu izmeklēšanu, ar interneta starpniecību aicināja atsaukties iespējamos traģiskā notikuma aculieciniekus, lūdzot pastāstīt, kas tad īsti notika 20. decembra agrā rītā.

Pazudušā jaunieša tēvs pauda, ka dēls mājās tā arī neatgriezās, un, iespējams, pēc apraksta viņš bija tas pats cilvēks, kurš iekrita (vai ielēca) kanālā.

Tā vai citādi, cilvēks ir jāatrod, – nolēma sabiedriskās kustības bezvests.lv brīvprātīgie un atsaucās jaunekļa tēva aicinājumam palīdzēt meklēšanā. Agri no rīta sestdien, 26. decembrī, viņi startēja no Rīgas uz Liepāju, lai uzsāktu meklēšanu. Pa ceļam pievienojās arī brīvprātīgie no citām Latvija pilsētām – Ķemeriem un Liepājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Alex Faminskis, Guntis Skrodelis, Laila Skrodele, Inguna Ose – ar speciāli meklēšanas pasākumu veikšanai apmācītiem suņiem, kā arī citi brīvprātīgie – Elīna Stepina, Gita Baltuša, Kristīne Meļņika, Māris Ciematnieks, Mārtiņš Zviedris, Jevgenijs Stefanovs – vairāk nekā piecas stundas pavadīja Tirdzniecības kanālā, mēģinot ar visiem pieejamajiem līdzekļiem atrast zem ūdens cilvēku,” ziņo Bezvests.lv.

Foto – meklēšanas darbi Liepājā:

Kā notika meklēšanas darbi? Stāsta Bezvests.lv pārstāvji!

Brīvprātīgie sadalījās grupās, sakariem izmantoja rācijas. Kinologi ar suņiem pārmeklēja Tirdzniecības kanāla apkārtni, pārbaudīja arī jūrniecības koledžas mācību kuģi. Strādāja suņi – Jūle un Džei Džei (borderkollijs). Jūle krastā nekādas jaunekļa pēdas neatrada. Džei Džei ar kinologu Ingūnu Osi veica meklēšanu virs ūdens, kopā ar ugunsdzēsējiem un glābējiem motorlaivā apbrauca visu kanālu.

Uzdevums bija atrast noslīkuša cilvēka ķermeni ar suņa palīdzību, kas apmācīts pēc speciālas metodes. Džei Džei savu darbu veica teicami: tīs reizes aizdomīgā vietā ierējās. Glābšanas dienesta 112 ūdenslīdēji, kuri gaidīja signālu virs ūdens, tūdaļ ienira norādītajā vietā, taču stiprās zemūdens straumes dēļ rūpīga meklēšana nepieciešamajā kvadrātā bija apgrūtināta: izdevās apsekot vien 15 aizdomīgā iecirkņa procentus.

Tēvs, kā arī citi bezvēsts pazudušā Artūra radinieki un tuvinieki no krasta ar satraukumu vēroja meklēšanas darbus. Valsts policijas un Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji sniedza bezvests.lv brīvprātīgajiem visa veida atbalstu –brīvprātīgo rīcībā nodeva papildus kuteri kinologa un suņa darbam un nodrošināja apsardzi krastā.

Vēl vienu kuteri ūdenī nolaida Liepājas grabēji 112, bet trešo motorlaivu sev līdzi atveda brīvprātīgie un strādāja uz tās ar eholota palīdzību – rūpīgi pārbaudīja dibenu visa kanāla garumā un pietauvoto kuģu tuvumā. Jevgenijs Stefanovs ar eholota palīdzību apsekoja arī aizdomīgo iecirkni (to, par kuru signalizēja suns), taču atklāt ķermeņa aprises zem ūdens neizdevās, tāpēc brīvprātīgie nolēma pagaidām neizsaukt palīgā militāros ūdenslīdējus no Liepājas bāzes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ķermeņa meklēšanu Tirdzniecības kanālā netālu no viesu nama Libava un tilta, speciālisti varēs turpināt arī rīt un citās dienās – kamēr neuznāks sals un kanāls neaizsals. Mālēšanas kvartālu taču iezīmēja kinologi.

Diemžēl, robota ar hidrolokatoru zemūdens meklēšanas darbu veikšanai brīvprātīgo rīcībā šoreiz nebija, tāpēc noskanēt dibenu neizdevās, kā tas tika izdarīts 14. decembrī Rīgā, Gaiļezerā, meklējot citu noslīkušo. Tad hidrolokatora ekrānā skaidri iezīmējās cilvēka aprises un ūdenslīdējiem no rīta brīvprātīgo norādītājā kvadrātā pusotras stundas laikā zem ūdens izdevās atrast un izcelt krastā Kristiāna Kārkliņa ķermeni.

Liepājas Tirdzniecības kanālā vel nāksies veikt meklēšanas darbus, taču tagad to darīs jau profesionāli ūdenslīdēji un glābēji. Tagad no viņu operativitātes un prasmes, kā arī no laika apstākļiem, ir atkarīgs, cik drīz tiks atrasts un izcelts virszemē bojā gājušā jaunekļa ķermenis.
Bezvests.lv brīvprātīgo komanda pateicas visiem, kas palīdzēja (un netraucēja) mums strādāt līdz tumsai. Prieks, ka brīvprātīgo rindas papildina Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, policijas un citu operatīvo dienestu darbinieki, kas gatavi ar entuziasmu strādāt uz brīvprātības principiem un ziedot savu personīgo laiku, lai tikai meklēšana būtu maksimāli efektīva.

Noslīkušā Artūra radinieki un tuvinieki elektroniskā vēstulē izteica pateicību brīvprātīgajiem, kuru sestdienas vakarā nosūtīja organizācijai bezvests.lv.

Vēstule tiem, kas šodien piedalījās cilvēka meklēšanā Liepājas Tirdzniecības kanālā: Alex Faminskis, @Guntis Skrodelis, Laila Skrodele, Inguna Ose, Elina Stepina, Gita Baltuša, Кристина Мелника, Maris Ciematnieks, Mārtiņš Zviedris, Jevgenijs Stefanovs
“Mīļš paldies jums, esat lieli malacīši, šodien mēģinājāt atrast mūsu mīļo Arturu, mēs to ļoti novērtējam, mums bija ļoti liels gods redzēt katru no jums, tagad zinām, ka mūsu mazajā valstī ir komanda, uz kuru var paļauties. Laimīgu jums visiem un jūsu ģimenēm jauno gadu. Artura vecāki, radi un draugi. Liels, liels jums paldies! Ričards Nolmanis.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm