Rīgā ir sākusies “liftu apstāšanās” epidēmija

Pēc sižeta par nestrādājošo liftu Rudens ielā “Degpunktā” komanda saņēma informāciju, ka vairākas Rīgas daudzdzīvokļu mājas cīnās ar liftu sērgu. “Degpunktā” mēģina noskaidrot, vai drīz vien strādājoši lifti kļūs par īpašu komforta pazīmi.

2017. gada 1. februārī 21:04

Daudziem Rudens ielas 8. nama iedzīvotājiem jaunā gada apņemšanās vairāk sportot piepildījās vienā acu mirklī. Jau vēstīts, ka ēkā slēgts lifts bez apsaimniekotāja paskaidrojums par to, cik ilgi pensionāriem, jaunajām māmiņām ar bērniem un visiem pārējiem būs jālēkšo uz augšējiem stāviem. “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Santa Vaļuma skaidrojumu tomēr atradusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tātad, trīs gadus kārtīgi maksājot, mājas iedzīvotāji tiks pie jauniem liftiem. Ēkas apsaimniekotājs piedāvā arī finansēšanas iespējas, veicot darbus, pirms uzkrājums tiek izveidots, bet viss atkarīgs no mājas kopīpašnieku lēmuma un viņu iespējām. Rudens ielas iedzīvotāji apgalvoja, ka ir gatavi paaugstināt mēneša apsaimniekošanas maksu, lai pēc iespējas ātrāk tiktu pie jauniem liftiem, taču tas vēl ir jāpierāda pašam apsaimniekotājam.

“Rīgas namu pārvaldnieka” valde izskatīs mājas esošo maksājumu disciplīnu, tā teikt, cik punktuāli iedzīvotāji apmaksā savus rēķinus, kā arī vai mājas uzkrājumā ir vismaz 25% no remontam nepieciešamās summas, un tikai tad dos savu galīgo slēdzienu. Vai šobrīd deviņu stāvu mājai saucamā maksāšanas disciplīna ir atbilstoša prasībām, var uzzināt tikai paši iedzīvotāji. Arī sūdzībai par uzkrātās naudas līdzekļu izmantošanu logu nomaiņai, nevis jaunu liftu izveidei, namu pārvaldniekam ir savs viedoklis.

Iedzīvotāji uz notiekošo skatās ar aizdomām un izsaka varbūtību par kādam izdevīgu organizētu shēmu, kas ļaus nopelnīt uz citu rēķina. Arī Zeltiņu ielā 13 lifts vairs nestrādā. Iedzīvotāja Olga vienā jaukā pēcpusdienā negaidīti ieraudzījusi uz lifta durvīm pielīmētu tādu pašu informatīvu lapiņu kā Rudens ielā. Atšķiras vien datumi.

Iedzīvotājiem tika pateikts, ka tas ir sarežģīts process un šobrīd jānoskaidro, kādēļ lifts neatbilst prasībām. Vēl, protams, iedzīvotājiem ir jautājums – cik tas viss viņai izmaksās?

Vai Rīgā līdz ar gripu sākusies jauna epidēmija un masveidā kaites piemeklējušas daudzdzīvokļu namu liftus, kuros saimnieko “Rīgas namu pārvaldnieks”? Uz šo jautājumu varat atbildēt jūs, ziņojot mums pa karsto tālruni 22000112, vai uz e-pastu [email protected]

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm