Sabojāta lifta dēļ pensionāriem un māmiņām radušās pamatīgas grūtības

Ja jāizvēlas doties pastaigā ieelpot svaigu gaisu vai aizstaigāt līdz piemājas veikalam pēc nepieciešamajiem pārtikas produktiem, Rīgā kādas Pļavnieku daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji izvēlas par labu četrām sienām un pat pieļauj domu kādu dienu badoties nekā izkustēties no mājām.

2017. gada 31. janvārī 21:04

Labi, ka katru dienu uz devīto stāvu nav jāuznes krēsls. Kaut gan ideja par maza, salokāma krēsliņa staipīšanu līdzi, dodoties ārpus mājas, nav peļama. Vismaz, atgriežoties dzīvesvietā, starp stāviem var atsēsties un atgūt spēkus. Rudens ielas deviņu stāvu mājas iemītniekiem tas nešķiet amizants risinājums, bet reāls un apsverams variants. Kopš pagājušās ceturtdienas uz lifta lasāms, ka tehnisku iemeslu dēļ uz nenoteiktu laiku tas nedarbosies. Tālāk šāds teikums – atvainojiet par sagādātajām neērtībām – mājas iedzīvotājus tikai sanikno.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Situācija šāda. Kad mēs uzzinājām, ka tiks apturēta liftu darbība, protams, mūs tas neapmierināja. Iedzīvotāju kopsapulcē pārrunājām jautājumu un nolēmām veikt liftu remontu uz kopējo uzkrājumu rēķina. Tomēr izrādījās, ka ar uzkrājumiem vien lifta remontu pilnībā nebūs iespējams veikt. Bet vēlāk jau noskaidrojās, ka abās mūsu mājas kāpņu telpās ir nepieciešama jaunu liftu uzstādīšana, nevis veco remonts, kam būtu nepieciešams līdzfinansējums,” teic Aleksandrs, kurš pēc iespējas ātrāk vēlas atrisināt lifta problēmu.

Saistībā ar finansējuma piesaisti, iedzīvotāji sazinājās ar “Rīgas namu pārvaldnieku”, lūdzot līdzfinansējumu jaunu liftu izveidei, taču saņēma atbildi, ka līdzfinansēšana līdz 1. aprīlim nebūs iespējama. Pašreiz nav skaidrs, kā situācija atrisināsies. Aprīlis ir pārāk tālu.

Foto

 

Pavisam aizmirsts par mājas labiekārtošanu nav. Pirms Ziemassvētkiem veikta logu nomaiņa, kurai tika iztērēta daļa mājas iekrāto naudas līdzekļu, ko varēja novirzīt jaunu liftu ierīkošanai. Protams, logi noder, taču nebūt nav prioritāte.

Novecojoši lifti nu ir kļuvusi par globālu problēmu. Atliek priecāties tiem daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, kuru nami aprīkoti ar jauniem liftiem vai tikuši uzfrišināti vecie. Aleksandrs smej, ka tagad, bieži staigājot pa kāpņu telpu var iepazīt kaimiņus. Šausmināties, cik kuram grūti, un pēc iespējām mēģināt viens otram palīdzēt.

“Dzīvojam astotajā stāvā. Manam bērnam invalīdam ir problēmas ar kājām. Viņš staigā, bet ar grūtībām, tāpēc bieži izmantojam ratiņus. Operācija vēl tikai priekšā, tāpēc, cik ilgi nāksies priecāties par piespiedu fizkultūru, es nezinu,” saka iedzīvotāja Jūlija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai tiešām visiem viss ir vienalga un cik ilgi vēl būs jāizaicina sava veselība, kāpelējot uz devīto stāvu? “Rīgas namu pārvaldnieks” ir solījis sniegt skaidrojumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm