Sita ar ķebli pa galvu… Verdzībā turētais sirmgalvis atklāj detaļas par Līvbērzes “pabalstu fermu”

Kopš pirmdienas nenorimst kaislības ap notikumiem Jelgavas novadā, kad policisti paziņoja, ka aizturējuši noziedznieku bandu, kuri verdzībā turējuši vairākus klaidoņus un barojušies no viņu pensijām un pabalstiem. Jelgavas novada domē policijas izpausto informāciju sauc par meliem, sakot, ka šie cilvēki regulāri pārbaudīti un neviens par sliktiem dzīves apstākļiem nav sūdzējies, kur nu vēl par kaut ko kriminālu.

2017. gada 31. janvārī 20:42

Līvbērzes pagasta sociālais dienests šodien izplatījis ziņas, ka policijas sniegtā informācija par verdzībā turētiem cilvēkiem ir aplama, un fakts, ka neviens šos cilvēkus gadiem nav apmeklējis, ir vistīrākie meli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sociālie darbinieki braukuši motivēt cilvēkus mainīt dzīvi, kā arī palīdzēt risināt sadzīves jautājumus. Nekādas sūdzības par vardarbību un varmācību pa pēdējiem trim gadiem nav saņemtas. Māja apmeklēta vismaz četras reizes gadā. Ja nu tomēr dzīves apstākļi ir sarežģīti vai kaut kas palicis nepamanīts, sociālie darbinieki vienmēr piedāvā iespēju pārcelties. Tas jau darīts arī iepriekš.

Foto: necilvēcīgie dzīves apstākļi Līvbērzē

Pārsvarā trūkumcietēji apmeklēti ziemas laikā, kad apstākļi ir vissmagākie. Telpas vienmēr bijušas kurinātas, tā kā nosalšanas briesmās cilvēki nav bijuši. Arī vardarbības pēdas neesot manītas. Klāt bijuši arī novada pašvaldības policisti. Atrodam arī bēdīgi slaveno māju, no kuras policisti vakar izplatīja tikai iekštelpu fotogrāfijas. Mums pretī nāk vīrs ar zili melnu seju. Pamatīgi cietis. Vecītis pastāsta, ka ticis nežēlīgi ilgu laiku sists.

Večuks vēl paspēj pateikt, ka nesen dabūjis ar ķebli pa galvu, kad sarunā iejaucas mazdēls, kuru sirmais vīrs manāmi respektē, tāpēc dodas prom. Cietušā mazdēls apstiprina, ka izspiešanas upuru ir ļoti daudz.

Vietējiem nav noslēpums, ka policija bijusi pasīva, jo, iespējams, kāds no likumsargiem šo visu piesedzis. Tagad vietējie jau zina stāstīt, ka bandas organizators cietumā it kā mēģinājis pakārties, taču izdzīvojis. Daudzi gan gribētu, lai tas tiešām īstenotos, jo neviens netic, ka noziedzniekam noteiktais drošības līdzeklis apcietinājums paliks spēkā līdz tiesai.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm