tv3.lv

Uguns Zasulaukā izpostījis kādreizējo kultūras namu; saimniekam aizdomas, ka tajā vainojami jaunieši…

Šajā nedēļā pamatīgs ugunsgrēks skāra Zasulauku – izdegot 1400 kvadrātmetriem, cietusi vēsturiska māja. Notikušajā droši vien vainojams nekas cits kā skolas brīvlaiks, jo ugunsgrēks sākās no rīta.

2016. gada 10. jūlijā 15:58

Kā informē ugunsdzēsēji, nelaime sākusies kādreizējā Zasulauka kultūras nama aktu zālē, kad to piepildījuši pamatīgi dūmi. Brīdi vēlāk liesmas izlauzās cauri jumtam un zālē, kur jau sen vairs nav elektriskā apgaismojuma un logi ir aizsisti, parādījās gaisma – bija redzams, kā uguns aprij jumta konstrukcijas un sijas viena pēc otras sāka krist lejā. Tā vismaz daļēji sabruka ēka ar pamatīgu vēsturi. Padomju laikā kultūras nams, pirms tam – kāda rīdzinieka bagātības simbols. Tā stāsta šībrīža saimnieka pārstāve.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā kādreiz, 19. gadsimtā, bija privāta ēka, kas piederēja fabrikas saimniekam. Vecās fabrikas, kas toreiz eksistēja, Aktu zāli ierīkoja padomju laikā. Māja sākotnēji bija divu stāvu. Ēkas saimniekam bijuši plāni, ko ar māju iesākt. Iespējams, ka liekais trešais stāvs, kas nu galīgi tātad nav ar vēsturisku vērtību, tajos nav ietilpis. Tieši tāpēc vislielākais jautājums bija – vai uguns aizies līdz vēsturiskajam otrajam stāvam un cik lielus postījumus nodarīs tur. Degšanā tika vainoti bērni un jaunieši. Iekonservētā ēka viņus pievilkusi kā magnēts…

Lai glābējiem būtu tik daudz ūdens, cik vajadzīgs, tik pamatīgam ugunsgrēkam, tas ņemts pat no vietām, kas atrodas pārsimt metru attālumā. Dzēšanas darbos cieta trīs ugunsdzēsēji. Viens izmežģīja kāju, savukārt divi guva apdegumus nogruvuma laikā.

Video

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm