Ādažos uguns noposta ģimenes māju

2021. gada 8. jūnijā 20:59

7. jūnijā īsi pirms plkst. 20.00 ģimeni, kura saimnieko Ozolu ielas namā Ādažos, satricinājis negaidīts dzīves pavērsiens, stāsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Laikā kamēr bērni spēlējās turpat pagalmā, bet opis bija atlaidies zvilnī pēc garas darba dienas dārzā, atskanējis omītes palīgā sauciens. Kundze namā bija sajutusi aizdomīgu dūmu smaku, bet acumirkli vēlāk atklājusi, ka guļamistabā ēkas otrajā stāvā izcēlies ugunsgrēks.

“Mans tētis sāka dzēst. Viņš paņēma šļūteni un ievilka iekšā, un sāka dzēst, jo viņš redzēja, ka liesmas nāk jau pa durvīm. Tā kā mums ūdens darbojas ar sūkni ar elektrību, tad brīdī, kad izsita “korķus”, visa dzēšana beidzās,” stāsta mājas saimniece Evija.

Tobrīd kāds no kaimiņiem jau bija izsaucis glābšanas dienestus un bērna zvanu par mājās notiekošo saņēmusi arī Evija, kura tobrīd atradusies Baltezerā. Kā stāsta saimniece, jau tuvojoties mājvietai, bija skaidrs, ka deg pa īstam, jo milzu dūmu stabs bija saskatāms no vairāku kilometru attāluma.

Diemžēl,sieviete mājās ieradusies vēl krietni pirms glābšanas dienestiem, jo sarkanajiem auto bija jāmēro krietni lielāks ceļa gabals. Tuvākie ugunsdzēsēju depo atrodas Rīgā un Saulkrastos. Līdz ar to arī rezultāts likumsakarīgs – uguns kopumā izpostījusi 600 kvadrātmetru, un paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku izdevies pilnībā likvidēt tikai īsi pēc pusnakts. Kas to izraisījis, tā arī nav izdevies noskaidrot. Taču šajā gadījumā tas vairs neko daudz nemaina, jo ēka un iedzīve tajā nebija apdrošināta.

“Malači visi ugunsdzēsēji. Es varu tikai teikt paldies par viņu darbu, un viņi arī ilgi uzkavējās, palīdzēja ar ieteikumiem, ļāva iet pēc tam iekšā. Tas laiks, cik viņiem prasīja atbraukt, un tas noteikti bija arī sastrēgumu laiks, un mēs 25 minūtēs zaudējām visu dzīves laikā sastrādāto,” stāsta Evija.

Lielāko pārsteigumu šajā situācijā ģimenei sagādājuši kaimiņi un citi līdzcilvēki. Pat laikā, kamēr notikuma vietā vēl darbojušies ugunsdzēsēji, apkārtējie jau organizējuši palīdzību – kāds sarunājis pagaidu pajumti, cits palīdzējis bērniem sagādāt drēbes un par notikušo paziņojis sociālajos tīklos. Kāds kaimiņš pat sazinājies ar TV3 raidījumu “Degpunktā”. Lai arī ģimene pati pat vēl nesaprata, kas noticis, atbalsts bijis patiesi jūtams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī ģimene ir apņēmības pilna atgūties pašu spēkiem, iespējams, varat kā atvieglot viņu centienus nostāties uz kājām. Ja vēlaties sazināties ar mājas saimniekiem, rakstiet: [email protected]

Finansiālas palīdzības sniegšanai, ģimene aicina izmantot pašu ādažnieku izveidotu biedrību “ZAĻI ĀDAŽI BIEDRĪBA”. Konta numurs: LV20HABA0551045448037, ar norādi: Ziedojums Ozolu iela 15.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm