tv3.lv

Aicina ziedot sirmgalvim, kurš zaudējis mājas ugunsgrēkā

Vecajam tēvam Edvīnam, kurš mājoklī dzīvoja kopā ar meitu un diviem mazmazbērniem, nodedzis miteklis, no kura patlaban pāri palikušas tikai krāsmatas un tukši katli. Ugunsgrēka izcelšanās laikā viņš atradies miteklī, vēlējies ieturēt brokastis, uzvārīt kafiju, atgriezis gāzes balonu, taču bijusi vien maza liesmiņa.

Edvīns no sākuma domājis, ka gāzes balons ir tukšs. Kādu mirkli pavadījis pie balona, lai saprastu, kas tam par vainu. Nolēmis vest to mainīt, taču pēkšņi no balona augšpuses, kur atrodas pagriežamais krāns, parādījušās liesmas, kas strauji cēlušās uz augšu.

“Bija tur tādi sprādzieni un tūlīt bija līdz griestiem. Aicināju kaimiņu otrajā stāvā kāpt lejā, jo ir ugunsgrēks,” stāsta Edvīns.

Edvīns ir pateicīgs, ka pats nav cietis ugunsnelaimē. Viņam ir kupla ģimene – bērni, mazbērni un deviņi mazmazbērni. Mājā viņš dzīvoja kopā ar mazmeitu un diviem mazmazbērniem. Ugunsgrēka dienā viņš bija kopā ar vecāko mazmazbērnu, suni un kaķi. Visi veiksmīgi izkļuvuši no mājas. Vīrietis mēģināja glābt vēl savu auto, kas atradās pie virtuves logiem, taču tas tagad būšot jānodod metāllūžņos.

Viņš stāsta, ka bijis uztraukts, bet vēlāk nākusi drūmā apjausma par notikušo.

Sirmgalvis šobrīd ir apmeties pie vienas no meitām, taču ļoti cer, ka varēs atgriezties savā pagalmā un vietā, kur radis dzīvot. Māja nebija apdrošināta.

Iedzīvotāji kopā varam palīdzēt Edvīnam uzcelt jaunu, nelielu mājiņu, kur pavadīt mierīgas vecumdienas. Arī Edvīna kuplā ģimene ir gatava atbalstīt sirmgalvi ar finansēm un cita vieda palīdzību, bet visus nepieciešamos līdzekļus saviem spēkiem neizdosies savākt. Tāpēc aicinām ziedot 1,50 eiro, zvanot pa tālruni 90203909 vai veicot lielāku ziedojumu – 4,27 eiro, piezvanot pa tālruni: 90006860.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Degpunktā” satika arī kaimiņieni, kas nespēj sarast ar skatu, ko redz pa savas mājas logu.

Sarmīte
jau 35 gadus dzīvo kaimiņos Edvīnam

” Ar Edvīnu esam kaimiņi 35 gadus, šogad būtu 36. Biju pagalmā, blakus malkai, kad ieraudzīju liesmas un pa šīferi nākam dūmus.”

Ugunsgrēka dzēšanu Edvīns vēroja no piemājas pļaviņas. Šeit bija ieradusies arī neatliekamā medicīniskā palīdzība, no kuras gan cietušais atteicās, taču nomierinošie līdzekļi gan esot nākuši par labu.

Sirmgalvis pateicas vietējiem iedzīvotājiem, pagastam un citiem, kas izrādījuši rūpes. Ja vēlaties palīdzēt ar materiāliem jaunas mājas celtniecībai, aicinām sazināties ar sirmgalvja meitu Mārīti pa tālruni: 29150085.

Veido kriminālās ziņas un apskatus par noziegumiem. Piemīt izmeklētājas talants, lai atšķetinātu pat visdrūmākās situācijas un atpoguļotu tās skatītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm