tv3.lv

Aicina ziedot! Ugunsgrēks Dobeles pusē atstāj pensionārus bez pajumtes

Pirms nedēļas Dobeles novada Bikstos postošā ugunsnelaimē cieta divi pensionāri, un ģimenes galva joprojām atrodas slimnīcā. Uz sievas pleciem tagad uzkrauts ļoti daudz – viņai pašas spēkiem jāmeklē līdzekļi un darba rokas, lai līdz ziemai paspētu tikt atpakaļ zem sava jumta.

Ugunsgrēks izcēlās Bikstu pagasta Līvos. Liesmas izpostīja Auroras un viņas dzīvesbiedra Arnolda mājas. Kamēr Arnolds pēc notikušā atrodas slimnīcā un cīnās par savu veselību, Aurora ar tuvinieku un pagasta ļaužu palīdzību cer izremontēt telpas, lai vīram nebūtu jāatgriežas graustā, kas rehabilitāciju padarītu par mokām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aurora saka, – apkārt ir daudz atsaucīgu cilvēku. Viņa pateicas visiem, īpaši tiem, kas bijuši klāt uzreiz pēc postažas un snieguši uzmundrinājumu cīnīties tālāk. Apkārtējie mudinājuši nenolaist rokas.

“Man bijusī darba devēja, kur es strādāju līdz pensijai, atveda naudiņu, produktus, un piedāvāja, ka palīdzēs…, bet ir tādi cilvēki, kas braukā te pa naktīm, un nezinu, ko meklē,” bilst Aurora.

Aurorai ir bail, ja viņa nebūs uz vietas, kāds var nozagt plīts riņķus un visu pārējo, kas ir no metāla. Tas atgūšanos pēc ugunsgrēka padarītu vēl sarežģītāku. Diemžēl ar Auroras 200 eiro pensiju un viņas vīra 100 eiro pensiju nepietiek, lai kaut vai iestiklotu dzēšanas laikā izsistos logus. Sieviete ir gatava strādāt, bet pašreiz visa enerģija aiziet, uzkopjot krāsmatas.

“Jāsaka paldies Dievam, ka man vēl ir spēks. Es jau neatsaku, ja kāds piedāvā kādu kapeiku nopelnīt. Maznodrošinātā statusu arī nevaru dabūt tikai tādēļ, ka izrādās, ka kontā nedrīkstēja turēt 200 eiro,” saka Aurora.

Lai seniori varētu atgriezties savā dzīvesvietā, šobrīd nepieciešami dēļi, rīģipsis, cements, logi, skrūves, naglas un daudz kas cits. Pagaidu patvērumu Aurora radusi pie atsaucīgiem kaimiņiem. Bet par visu vairāk šobrīd pensionāriem nepieciešams finansiāls atbalsts. Ar pāris tūkstošiem eiro varētu sākt dzīvi no jauna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Organizācija “Pēc ugunsgrēka”, kas palīdz dažādās likstās cietušām ģimenēm, atvērusi labdarības tālruni ar mērķi palīdzēt Aurorai Graudiņai un viņas dzīvesbiedram. Zvanot pa tālruni 90067088, iespējams ziedot 1,42 eiro, savukārt zvanot uz 90006860 tiks ziedoti 4,27 eiro.

Tiem, kuriem ir iespējams ziedot būvmateriālus, aicināti sazināties ar vietējo pašvaldību vai fondu “Pēc ugunsgrēka”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm