tv3.lv

Aizdomās par ugunsgrēka izraisīšanu mežā Dobeles novadā aizturēts vīrietis

Jūnija sākumā aizdomās par ugunsgrēka izraisīšanu mežā Dobeles novadā aizturēts kāds vīrietis, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

2021. gada 11. jūnijā 11:04

Piektdien, 4. jūnijā, Dobeles novada Annenieku pagasta kādā mežā ar atklātu liesmu dega šķelda. Dūmus mežā pamanīja tobrīd no darba brīvajā laikā esošais VP Dobeles iecirkņa Kārtības policijas inspektors, kurš devās apskatīt ugunsgrēka vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Netālu no degšanas vietas viņš pamanīja vīrieti, kura uzvedība likumsargam šķita aizdomīga. Kad policists nosauca savu vārdu un nodarbošanos un vēlējās noskaidrot, vai personai nav kas zināms par ugunsgrēka izcelšanās cēloņiem, vīrietis mēģināja aizbēgt un paslēpties mežā, tomēr tika aizturēts un nogādāts Dobeles iecirknī.

Veicot 1958.gadā dzimušā Dobeles iedzīvotāja mantu apskati un citas izmeklēšanas darbības, tika iegūts apstiprinājums par vīrieša saistību ar minētā ugunsgrēka izcelšanos. Aizturētais vīrietis agrāk nav tiesāts. Viņam piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par notikušo policijā ir sākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 185.panta otro daļu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pašlaik Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki pārbauda minētās personas saistību ar citiem mežu degšanas gadījumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm