tv3.lv

Atpūtas bāzē “Gaiziņš” izcēlies ugunsgrēks – nodedzis sniega ražošanas inventārs un pacēlāju tehnika

Septembra beigās ugunsgrēkā atpūtas bāzē “Gaiziņš” nodegusi lielā garāža, atstājot atpūtas bāzi gandrīz bez visa, kas saistīts ar sniega ražošanu, pastāstīja atpūtas bāzes “Gaiziņš” saimnieks Juris Stradiņš.

2018. gada 3. oktobrī 11:55

Ugunsgrēkā cietušajā ēkā atradās nozīmīga slēpošanas trasei nepieciešamā tehnika – sniega ražošanai nepieciešamā tehnika, pacēlāju tehnika, kabeļi un vēl daudzas citas lietas, kas slēpošanas trasei nepieciešamas abu lielo pacēlāju palaišanai. Ugunsgrēka radītie zaudējumi tiek lēsti 80 000 līdz 100 000 eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stradiņš atklāja, ka ugunsgrēkā cietusī ēka nebūt nav maza garāža, bet gan liela saimniecības ēka, kuras kopējā platība bija 180 kvadrātmetru. Ņemot vērā, ka šīs ēkas būvniecība vēl nebija pabeigta un tā nebija nodota ekspluatācijā, tad arī nekas no tā visa nebija apdrošināts.

Taujāts par iespējamiem ugunsgrēka iemesliem, Stradiņš minēja, ka tas ir notikumu sakritību rezultāts. “Noprotam, ka pie vainas ir bijusi apkure, taču apkure tika pārtraukta vakarā, un ugunsgrēks izcēlās no rīta. Vairākas dienas un arī liktenīgajā rītā mums bija liels vējš. Iespējams, ka vējš no sienas norāva reklāmas baneri un uzpūta to uz jumta pie skursteņa, kur tas ilgu laiku gruzdēja, izraisot ugunsgrēku,” klāstīja atpūtas bāzes saimnieks.

Neskatoties uz piedzīvoto ugunsnelaimi, Stradiņš optimistiski raugās uz gaidāmo ziemas sezonu, akcentējot, ka ziemas sezona atpūtas bāzē “Gaiziņš” noteikti tiks atklāta, jo kafejnīca savu darbu turpina, arī bērnu kameršļūkšanas trase nav cietusi.

Visvairāk ugunsgrēkā cietusi mākslīgā sniega palaišanas sistēma, tādēļ Stradiņš cer, ka citi slēpošanas trašu īpašnieki grūtā brīdī sadarbosies un padalīsies ar atpūtas bāzei “Gaiziņš” nepieciešamo tehniku. Stradiņš aicina ar viņu sazināties ikvienu, kurš var palīdzēt un atbalstīt, lai jau decembrī varētu sākt jauno slēpošanas sezonu.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, atpūtas bāzes īpašnieks SIA “Augstiene” pēdējos gadus strādājis ar zaudējumiem. 2017.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 11 630 eiro, bet 2016. gadā – 13 997 eiro, savukārt apgrozījums pagājušajā gadā bija 16 362 eiro, bet 2016.gadā – 13 707 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm