Atrada guļam bezsamaņā un neizdevās glābt; ēkas ugunsgrēkā Ventspilī viens bojāgājušais

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 11 ugunsgrēki, vienā no tiem gājis bojā cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

2019. gada 22. novembrī 8:57

Vakardien pēc plkst. 7.00 ugunsdzēsēji devās uz dzīvojamo māju Ventspilī, kurā bija izcēlies ugunsgrēks divstāvu koka ēkā. Pārmeklējot namu, ugunsdzēsēji vienā no dzīvokļiem atrada cilvēku bezsamaņā, iznesa viņu ārā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, taču mediķiem cilvēka dzīvību neizdevās glābt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ugunsgrēkā 40 kvadrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums. Aptuveni divu stundu laikā ugunsgrēks likvidēts.

Savukārt ap plkst. 19.30 dienests saņēma izsaukumu uz Carnikavas novadu, kur bija izcēlies ugunsgrēks angāra ēkā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu pilnā platībā deg angāra ēka un pastāv liesmu izplatīšanās draudi uz pie angāra piebūvēto dzīvojamo māju. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki.

Pēc divu stundu intensīva darba ugunsdzēsējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku ierobežot un naktī tas tika arī likvidēts. Ugunsgrēkā nodega angārs 1000 kvadrātmetru platībā un dzīvojamā māja 650 kvadrātmetru platībā.

Aizvadītajā diennaktī dienests saņēmis 11 izsaukumu uz ugunsgrēkiem, bet 12 gadījumos devies palīgā iedzīvotājiem glābšanas darbos. Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības rozete, apgaismes laterna, sodrēji divu ēku dūmvados, garāža, ēkas jumts un pirts.

Kopumā šogad Latvijā ugunsgrēkos ir gājuši bojā 66, bet cietuši – 238 cilvēki.

Kā uzsver dienests, arī ugunsgrēkā Ventspilī cilvēka dzīvību būtu glābis dūmu detektors, ja vien tas būtu uzstādīts: “Tā spalgo skaņu izdzirdētu dzīvokļa iemītnieks vai arī kaimiņi, un traģiskā šā gada statistika, visticamāk, netiktu papildināta.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VUGD skaidro, ka visbiežāk cilvēki ugunsgrēkos iet bojā nevis sadegot, bet saelpojoties dūmus, jo nepamana ugunsgrēka izcelšanos, tāpēc svarīgi ir pēc iespējas ātrāk uzzināt par ugunsgrēku. “Šīs sekundes un minūtes dod iespēju izglābties pašam, izglābt apkārtējos un laikus informēt ugunsdzēsējus glābējus,” uzsver dienests.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm