tv3.lv

Atriebās vecākiem un nodedzināja vasarnīcu? Mūkupurva apkaimē noticis postošs ugunsgrēks

Kāda sieviete Rīgā, Mūkupurva apkaimē, trešdien zaudējusi savu māju. Pirmā aizdegās kaimiņu būda, bet arī viņas blakus esošo īpašumu neizdevās nosargāt. Krāsmatu saimniece stāsta, ka īpašumu aizdedzināja pusaudzis, kas jau iepriekš izplānojis šādu atriebību, kaitējot saviem vecākiem.

2021. gada 8. aprīlī 21:28

Mūkupurva apkaimē, blakus lidostas “Rīga” teritorijai, slejas visai plaša dārziņu teritorija. Vienā no mājiņām mitinās Marina ar diviem suņiem un kaķi Boņu. Vakar sieviete atkal pārliecinājās, ka dzīvnieki ir viņas labākie draugi. Kad saimniecei draudēja briesmas, suns Ringo parūpējās, lai Marina tiktu brīdināta laikus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Suns atradās uz ielas, laukā pie žoga. Sākumā kāds vienkārši pagāja garām, bet pēc tam, kad es otro reizi izgāju uz ielas, suns jau gaudoja. Es nesapratu, kas noticis, jo viņš nevis vienkārši rej, bet gaudo un kauc. Ieraudzīju, ka nāk dūmi no kaimiņu būdas. No iekšpuses,” stāsta Marina, kura ugunsgrēkā zaudējusi māju.

Marinas kaimiņiene Ļena par ugunsgrēku uzzināja vēlāk. Kad sieviete attapās, kas notiek blakus sētā, viņa nemaz negribēja iet skatīties – tas esot bijis pārāk biedējoši.

“Sēdēju mājās, sajutu riebīgu smaku un ārā nemaz neizgāju. Atvainojiet, tur tādi dūmi nāca, ka iziet no mājas nemaz nebija iespējams,” par notikušo teic kaimiņiene Ļena.

Blakus būda nodega pilnībā, un arī Marinas mājā vairs uzturēties nevar. Sieviete dusmojas, ka kaimiņu netīrības dēļ ir zaudēta viņas lolotā dzīvesvieta: “Te bija samesti visādi dīvāni un citi atkritumi. Visas viņu drazas tika sakrautas te. Aizdegās, bija vējš, šīferis krita atkritumos, atkritumi sāka degt. Uzpūta vējš, un liesmas pārmetās uz mūsu pusi. Sāka degt mūsu puse.”

Ugunsdzēsēji apstiprina, ka pārkrautais pagalms tikai paātrināja uguns izplatību. Kā norāda VUGD RRP 2. daļas vada komandieris Edgars Tralla, ja starp ēkām nebūtu sakrauti materiāli, uguns izplatīšanās nebūtu tik strauja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Marina ir pārliecināta, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Viņa grasās doties uz policiju un rakstīt iesniegumu, tajā pieminot 17 gadus vecu pusaudzi, kura motīvs ir atriebība vecākiem.

“Sieviete kopā ar vīru nopirka šo būdiņu. Viņai nesen no ieslodzījuma, pusgadu viņš bija apcietināts, iznāca dēls. Viņam ir tāda kā dedzināšanas mānija. Viņš mātei laukos bija māju aizdedzinājis, un viņš tika ieslodzīts uz pusgadu par baznīcas aizdedzināšanu. Viņa pati atbrauca un teica, ka tā viņam ir slimība. Vēlme dedzināt. Redzēju, ka kāds te paiet garām. Melna jaka, balta cepure. Viņš bija tādā apģērbā,” saka Marina.

Kopējā degšanas platība sasniedza simt sešdesmit kvadrātmetru. Policija ir uzsākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai Marinas versija par atriebību apstiprinās. Ugunsdzēsēji gan min, ka nelaimes cēlonis varētu būt arī elektrības īssavienojums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm