tv3.lv

Atskanēja sprādzieni un cilvēku kliedzieni – bīstams ugunsgrēks Cēsīs noposta māju

Cēsīs tagad būs par vienu graustu vairāk – tā saka vietējie iedzīvotāji pēc pagājušo brīvdienu ugunsgrēka Andreja Pumpura ielā.

2019. gada 20. novembrī 20:41

Kad privātmāju rajonā Cēsīs atskanēja sprādzieni, cilvēku kliedzieni un viena pēc otras sāka ierasties ugunsdzēsēju automašīnas, vietējie vēl nenojauta, ka postaža vienā no bēdīgi slavenām privātmājām būs tik iespaidīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad divstāvu koka ēkā parādījās liesmas, no telpām paspēja izskriet divi cilvēki, taču, cik daudz iedzīvotāju namā palika, nebija zināms nedz pašiem tajā mītošajiem, nedz glābējiem.

Ugunsdzēsēji skrēja pārliecināties, vai telpas ir tukšas. Vīri pārmeklēja pirmo stāvu, pēc tam otro. Vienā no istabām atrada kādu sievieti, kas gulēja gultā, nemaz nenojaušot, ka viņas dzīvība ir briesmās. Ugunsdzēsēji paglāba kundzi no drošas nāves nosmokot. Sieviete nodota mediķu aprūpē.

Iedzīvotāji uzteic ugunsdzēsējus, vīri rīkojās ļoti veikli un operatīvi, taču liesmu mēles pa koka konstrukcijām izplatījās ātri un nācās prasīt papildspēkus no tuvākajiem posteņiem.

Glābēji notikuma vietā strādāja nepilnas četras stundas, un vīriem izdevās daļēji nosargāt ēkas pirmo stāvu. Bet tas mājiniekiem maz ko dod, jo stāvu augstāk, kur bija apdzīvoti četri mājokļi, tagad palikušas tikai krāsmatas. Jumts ir pamatīgi bojāts, tādēļ par normālu dzīvi mājā vairs nevar būt ne runas. Zināms, ka daži nama dzīvokļi bija privatizēti, bet vairākums iemītnieku platības īrēja.

Pie postažas cēloņu izmeklēšanas jau ķērušies Valsts policijas izmeklētāji, taču kamēr likumsargi veic ekspertīzes, apkārtējie raidījumam “Degpunktā” pastāstīja savu versiju par notikušo. Cilvēki ir pārliecināti, ka uguns ēkas otrajā stāvā izcēlās no kāda vīrieša dzīvokļa, kurš regulāri smēķēja un izsmēķus svieda kur pagadās. Liktenīgajā dienā daudzi no ēkas iedzīvotājiem atradās alkohola reibumā, un tas vairumam ir konstants stāvoklis. Šis fakts arī izskaidro, kāpēc nelaime tika pamanīta krietni par vēlu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm