Beidzot aizturēta Garozes ielas piromāne

22. martā 21:09

Garozes ielā notikumi nerimstas. Pēdējā mēneša garumā vēstīts par četrām ugunsnelaimēm 15. nama sociālajos dzīvokļos. Valsts policijas likumsargi ir aktīvi piestrādājuši pie mistisko dedzināšanas gadījumu atklāšanas. Vainīgais ir atklāts.

Pirms došanās pie likumsargiem, lai uzzinātu ko vairāk par ļaunprātīgo dedzināšanu atšķetināšanu, “Degpunktā” devās uz Garozes ielas 15. namu. Mērķis – aprunāties ar iedzīvotājiem, vai viņi jūtas atviegloti, zinot, ka mājā būs miers.

Kā jau abas iepriekšējās reizes, gaitenī sagaida brašais sētnieks, kurš reizē ir gan ugunsdzēsējs, gan cīkstonis. Šoreiz viņa acs jau ir manāmi sadzijusi – iepriekš tiekoties, tā bija zila un aizpampusi pēc kārtējās cīņas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrietis uzskata, ka nelaimes nebūtu izcēlušās, ja sociālajos dzīvokļos būtu uzstādītas tādas pat uguns drošības sistēmas kā citviet pasaulē mājās ar paaugstinātiem riskiem.

“Es uzskatu, ka šeit vajadzēja būt uzstādītiem tā kā ārzemēs. Sākas ugunsgrēks, tie ieslēdzas, un uzreiz ar pulveri apber. Piekrītat? Man jau dzēšot pat ugunsdzēšamie aparāti beidzās. Un neviens jaunus klāt man neved, viss. (DP: Tā tad jūs uzskatāt, ka šeit nav sistēmas pret ugunsgrēkiem?) Jā! Nav, nav nav. Paskaties uz augšu, es neesmu ugunsdzēsējs, bet vajadzēja būt, tur, tur, šeit signalizācija. Un palaist pulveri. Kad nostrādā ugunsdzēsības signalizācija, Amerikā ir tā, ofiss aizdegas un pššš…, un tas apber vai nolej ar ūdeni,” saka vietējais iedzīvotājs.

Virtuvē sastapām kādu kundzi, kura, tiklīdz kā uzzina, ka dedzināšanas ir atšķetinātas, jūtas patīkami satraukta. Beidzot teroram pielikts punkts: “Es pat negribu par viņu neko dzirdēt. Par to trako. (..) Atvēra logu, un es šeit griezu dārzeņus zupai, un viņa paņēma manu katlu un izmeta ar visu katlu ārā pa logu.”

Tālāk jau “Degpunktā” ceļš veda uz Valsts policijas Zemgales iecirkni, kur pastāstīs plašāk par 43 gadus veco aizdomās turamo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Liktenīgā bija ceturtā dedzināšanas epizode, pēc tās likumsargi varēja pierādīt sievietes vainu. Par to, kas bija šie pierādījumi, policijas darbinieki komentārus nesniedz, jo notiek izmeklēšana. Sievietei ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Kā tagad atklājies, iepriekšējie uzskati bijuši maldīgi. Aizturētā sieviete nebija ne mājas iedzīvotāja, ne kāda vīrieša likumīgā kopēja, kas teorētiski būtu devis viņai atļauju uzturēties ēkā Garozes ielā 15. Sieviete bija vienkārša apmeklētāja un kādas kompānijas viešņa. Likumsargi uzskata, ka, lai novērstu turpmāku līdzīgu incidentu veidošanos, liels ieguldījums būtu jāveic mājas apsaimniekotājam drošības pasākumu uzlabošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm