tv3.lv

Berģos kādas privātmājas sētā izceļas iespaidīgs ugunsgrēks, gadiem ilgi vāktu mantu dēļ

Berģos kādā sētā aizdegas gadiem ilgi tapusi stihiska izgāztuve, kura jau sen radīja draudus ugunsdrošībai, vēsta “Degpunktā”.

Pagājušajā naktī Berģos, netālu no Brīvdabas muzeja, Saulcerītes ielā kādas privātmājas sētā izcēlās iespaidīgs ugunsgrēks. Liesmas plosīja pagalmā gadiem krātas drazas un kokmateriālus, dega arī mājas jumts un siena. Tuvākie kaimiņi saka – nācies evakuēt bērnus un cerēt, ka glābēji nosargās viņu īpašumus. Arī nostāk dzīvojošie visu nakti bijuši nomodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Notikuma vietā sabraukušas pat kādas četras ugunsdzēsēju mašīnas.

Mājas saimnieks gan ugunsgrēkā nevienu nevaino, bet tā īsti arī nepastāsta, kas nakts melnumā varēja notikt viņa sētā. Apgalvo, ka ugunsgrēks sācies no dārza, taču tīšai dedzināšanai netic.

Arī ugunsdzēsēji notikušā izmeklēšanu atstāj policijas ziņā, vien norāda, ka dzēšana bija patiešām grūta, jo ēkas saimnieks bija parūpējies par dažādiem šķēršļiem – mantu krāvumi apgrūtināja piekļūšanu vietai, no kurienes izcēlās ugunsgrēks.

Desmitos no rīta glābēji satina pēdējās šļūtenes. Apskatīt postažu atbrauca arī pašvaldības pārstāvis.

Nodegušo mantu īpašnieks viņam solījis, ka trīs dienu laikā viņš visu savākšot, jo izpilddirekcijai nav tādi resursi un tādas iespējas. Taču, ja cilvēki paši netiks ar to galā, tad ir doma, ka varētu prasīt domei papildus līdzekļus šādu lietu savākšanai.

Jebkurā gadījumā īpašums ir jāsaved kārtībā, ja nē, sekos soda sankcijas. Faktiski divi protokoli pēc iedzīvotāju sūdzībām jau rudenī bijuši sastādīti.

Kopumā uz šo adresi esam braukuši trīs reizes. Pirmajā reizē, 24.septembrī, saistībā ar turpat novietotu automašīnas vraku. Notikuma vietā tika izvietots aizcinājums to aizvākt viena mēneša laikā. Vēlāk 29. oktobrī, apsekojot adresi, konstatēts, ka automašīnas vraks tur vairs neatrodas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka vienlaikus septembra beigās tika saņemts arī iesniegums par atkritumu uzkrāšanu konkrētajā adresē, attiecīgi 1.oktobrī vienai no ekipāžām tika dots uzdevums šo adresi apsekot un apsekošanas laikā tika sastapts arī pats mājas īpašnieks, no viņa pieņemts paskaidrojums, pēc kā arī uzsāktas divas administratīvā pārkāpuma lietas. Viena par atkritumu uzglabāšanu, savukārt otra par to, ka šai personai nebija noslēgts līgums par atkritumu apsaimniekošanu, proti, par atkritumu izvešanu.

Šajās lietās gala lēmumi vēl nav pieņemti. Pārkāpumus izskata domes administratīvā komisija un par tiem var tikt piemērots līdz par 1000 eiro liels naudas sods.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm