“Bērni spēlējās ar uguni.” Iecavā izceļas plaša ugunsnelaime, nodeg vairāki kioski un gaisā sprāgst pirotehnika

Liela rosība vakar vakarā bija Iecavā, Tirgus ielā. Vairāku stundu garumā ugunsdzēsēji glābēji cīnījās par degošiem tirdzniecības kioskiem, kas liesmoja 150 kvadrātmetru platībā, vēsta “Degpunktā”.

Debesis virs Iecavas vakar atspīdēja dažādās krāsu gammās. Biezus melnus dūmus papildināja pirotehnikas raķešu gaismas. Notiekošais vairumā iedzīvotāju radīja izbīli, savukārt tie, kuri saprata, kas notiek, izplūda asarās. Ugunsgrēks, kas Iecavas tirgotājiem vakar izvērtās par traģēdiju, sākās kā nevainīgas izpriecas.

Notikušā aculieciniece Dace stāsta, ka bērni spēlējās ar uguni, aizdegās ēkas un cilvēkiem nodega pilnīgi viss, kas tajās atradās iekšā. Ēkām bija četri nomnieki, tostarp kādā no ēkām atradās pieminekļi, vēl vienā no ēkām turēti dārzeņi, citā – drēbes, blakus atradās arī ziedu veikals.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirotehnika, kas karstuma ietekmē sprāga un atmirdzēja starp biezajiem dūmiem, atradās viena kioska noliktavā kā pārpalikums no Jaunā gada svinībām. Gan veikaliņu īpašnieki, gan nomnieki par notikušo jūtas satriekti.

Notikušā aculieciniece stāsta, ka drīz vien, uzzinot par ugunsnelaimi, uz notikuma vietu steigušies arī daļa mantu īpašnieku, kuri jau vakar tika informēti par notikušo.

Sašutumu par pieredzēto neslēpj arī vietējie iedzīvotāji, kuriem mazie veikaliņi bija sirdij tuvi.

Vietējā iedzīvotāja Velta uzsver – par notikušo sāp sirds, vienā no bodītēm tirgotas skaistas drēbes gan sievietēm, gan vīriešiem.

Šorīt blakus nodegušajiem kioskiem rūc ģenerators. Tas tādēļ, ka vakar liesmas pārmetās uz elektrības transformatora ēku. Tā ugunsgrēkā cieta pamatīgi, liedzot elektrību vietējam veikalam un daudzdzīvokļu mājai. Tika skarts arī blakus augošais koks. Šāda notikumu virkne glābējiem radīja pamatīgu noslodzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs stāsta, kad Iecavas postenis notikuma vietā ieradās, viss dega ar atklātu liesmu, dzēšanas darbus apgrūtināja pirotehnika un tas, ka aizdegusies transformatora ēka. Tika izlemts sargāt blakus esošās mājas.

Tā kā apdraudējums bija liels, pirms glābēju ierašanās no blakus esošās mājas evakuējās divi cilvēki. Notikuma vietā strādāja četras autocisternas, vienas autokāpnes un 14 ugunsdzēsēji glābēji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm