tv3.lv

Bīstams ugunsgrēks kādā dzīvojamajā mājā Ventspilī

Vairāk nekā desmit no miega iztraucētiem ļaudīm Saules ielā nācies steigšus pamest savus mājokļus, bet kāds vīrs pēc notikušā nonācis reanimācijā.

Sandra, kuras dzīvoklis atrodas līdzās miteklim, kurā sācis degt atklāj, ka jau pirmo reizi paveroties pa logu, bijis skaidrs, ka nepatikšanas ir lielas – pa kaimiņu logu vēlušās milzu liesmu mēles, bet kāpņu telpu jau bija piepildījuši necaurredzami dūmi: “Es pamodos no tā, ka kaimiņi šausmīgi skrien. Es paskatījos pulkstenī – pusčetri, tad arī dūmu smaku sajutu.”

Kaimiņu sarunās ar degošā dzīvokļa iemītnieku Juriju, kuram bija izdevies izmukt no briesmām, noskaidrojies, ka degošajā dzīvoklī palicis viņa draugs Maksims, taču klātesošie saviem spēkiem nespēja doties viņam palīgā. Par laimi, glābēji ieradušies dažu minūšu laikā.

“Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ēkā ir spēcīgs piedūmojums. No ēkas tika evakuēti 12 cilvēki. Viens tika izglābts un nodots NMPD darbiniekiem. Viņš saviem spēkiem nespēja izkļūt no dzīvokļa, un tad ugunsdzēsēji, elpošanas aparātos strādājot, viņu izglāba,” skaidro VUGD Ventspils daļas komandiera p.i. Jānis Seņkāns.

Šodien ugunsgrēka vietā sastopam arī Juriju – vīru, kurš neslēpj, ka vakar vakarā ar savu draugu Maksimu iedzēruši. Lai arī dzīvoklī jau sen nav elektrības, nakts vidū vēl nolēmuši mobilajā noskatīties filmu, bet aizmiguši. Turpat uz galda, palikusi iedegta svece.

Dzīvokļa iemītnieks Jurijs TV3 raidījumam “Degpunktā” atklāj, ka draugs šobrīd atrodoties reanimācijā – viņam esot apdegušas rokas un seja, kā arī viņš esot saelpojies dūmus. Un, visticamāk, notikušais atstās kādas paliekošas sekas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien, 17. maijā, pie divstāvu dzīvojamā nama “Degpunktā” sastop arī tā īpašniekus – pensionāru pāri, kuri ieradušies aplēst nodarīto skādi. Viņi neslēpj, ka Jurijs un viņa māte ir vieni no retajiem iedzīvotājiem, kas palikuši no laikiem, kad šis nams atgūts.

Lai arī jau iepriekš bijušas zināmas problēmas, vienīgais veids, kā no īrniekiem atbrīvoties, esot bijusi tiesāšanās, un no tās kaut kā vienmēr gribējies izvairīties.

“Mēs varbūt varētu tiesām sen jau sūdzēt un izlikt, bet vienkārši tad iestājas atkal labsirdības sindroms – kāpēc tu metīsi cilvēku laukā, ja, ka viņš ir cilvēks. Kur viņš paliks? Viņam nav kur palikt. Tajā brīdī to visu pieciet, un viss notiek tālāk,” saka mājas īpašnieka dzīvesbiedre Māra Kraule.

“Kāds tagad tālākais? Mēs jau vakar runājām par to, ka ir jāraksta iesniegums domei. Kaut kāds risinājums ir jāmeklē, kaut kāds konsultants, tam, kā un ko mums darīt. Rakstīsim iesniegumu Ventspils dzīvokļu pārvaldei ar domu, lai palīdz viņiem, tiem cilvēkiem, jo viņiem arī kaut kur ir jāpaliek,” nobažījusies ir Kraule.

Jācer, ka atbildīgie dienesti un institūcijas spēs rast kādu risinājumu, jo ir skaidrs, ka ar skaisti nobruģētām ielām vien nepietiek, lai pilsētas iedzīvotāji būtu mierā un drošībā. Gan tie, kuriem noderētu sociālā dienesta palīdzība, gan tiem, kuri vienkārši grib doties pie miera bez bailēm par savu dzīvību, veselību un īpašumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm