tv3.lv

Bīstams ugunsgrēks Kuldīgā iznīcina šķūņus un nodara postījumus privātmājai

Kuldīgā kāda piromāna nedarbi izraisīja lielu ugunsgrēku, kā rezultātā iznīcināti divi šķūņi un bojāts tuvumā esošās privātmājas jumts. Tagad iespējamais dedzinātājs jau noķerts, taču likumsargi aktīvi meklē cilvēkus, kas rīta agrumā bijuši ugunsgrēka vietai tuvumā un var sniegt izmeklēšanai vērtīgu informāciju.

Straujš malkas šķūņa uzliesmojums pašā rīta agrumā pārsteidza Ventspils ielas apkārtnē dzīvojošos. Sausā koka ēka, kas piekrauta pilna ar labi degošiem materiāliem, dega pilnā plātībā, turklāt vēja brāzmas veicināja postažas tālāku izplatību. Iedzīvotāju palīgā sauciens glābējus sasniedza plkst. 6.05. Aculiecinieku video nofilmēts brīdī, kad sētā tik tikko iestūrējušas pirmās ugunsdzēsēju autocisternas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Liesmu mēles pārmetās gan uz blakus esošajiem šķūņiem, gan uz privātmājas jumtu un bēniņiem. Koku mājā tobrīd neviens neatradās.

“Saistībā ar strauju uguns izplātīšanos tika paaugstināts ugunsgrēka izsaukuma numurs, notikuma vietā strādāja četras autocisternas. Cietušo šajā ugunsgrēkā nebija. Apgrūtinājumi dzēšanas laikā bija lielais malkas daudzums, ko bija nepieciešams pārkraut un nodzēst,” informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alsungas posteņa komandieris Hilārijs Lazda.

Īsi pirms vienpadsmitiem dienā ugunsdzēsēji savu darbu notikuma vietā pabeidza. Rezultātā lielāko daļu no privātmājas izdevās nosargāt, taču divus šķūņus liesmas iznīcināja pilnībā. Drīzumā pie krāsmatām sāka darboties Valsts policijas izmeklētāji. Šoreiz policistiem uzliesmojuma izcelšanās iemesls bija skaidrs uzreiz, un tas bija saistīts ar ļaunprātīgu dedzināšanu. Iespējamo vainīgo izdevās aizturēt “pa karstām pēdām”.

Valsts policijas Kurzemes reģiona policijas pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova informē: “Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, un uz aizdoma pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ir aizturēts vīrietis. Šobrīd notiek apstākļu noskaidrošana un darbs uzsāktajā kriminālprocesā. Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri ir bijuši aculiecinieki notikumam un var sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju.”

Vīrieša identitāti likumsargi neatklāj, tomēr vietējie pieļauj, ka ļaundaris varētu būt jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm