Bolderājā naktī aizdegas sena, bet apdzīvota muižas ēka

20. janvārī 22:00

Rīta agrumā liesmas 1200 kvadrātmetru platībā plosīja kādu divstāvu māju Bolderājā. Kādēļ ugunsgrēks izcēlās, vēl nav zināms. Nama iedzīvotāji pagaidām palikuši bez pajumtes, vēsta “Degpunktā”.

Vēsturisko muižu Tekstilnieku ielā 11 pēc pagājušās nakts notikumiem vairs atpazīt nevarēs. Ja vēl vakar senā māja kalpoja par mājvietu aptuveni 12 ģimenēm, pēkšņais ugunsgrēks iznīcināja visu.

Svetlana
otrā stāva iedzīvotāja

“Man kaimiņiene zvanīja, ka kaut kas smirdot pēc dūmiem. Es nakšņoju citā vietā. Kamēr apģērbos, zvanīja jau otru reizi, ka ir stipri dūmi, ka ir jāsauc ugunsdzēsēji. Kamēr izsauca glābējus, es jau biju atskrējusi un redzēju, kā stipri deg no otra gala. Redziet, koka ēka, uguns ātri izplatījās. Šāds ir rezultāts. Šajā galā, no otras puses, bija mans dzīvoklis. Viss ir sadedzis. Dokumenti, pilnīgi viss. Tas, kas ir mugurā, ir vienīgais, kas palicis.”

Degšana sākās mājas otrajā stāvā. Pēc iedzīvotāju teiktā, – daļā, kurā notiek remontdarbi. Liesmas plosījās 400 kvadrātmetru platībā. Pēcāk jau aizdegās jumts un bēniņi. Tie izpostīti 800 kvadrātmetru platībā.

Uzaustot dienas gaismai, no divstāvu muižas pāri palika vien pirmais stāvs.

Jevgēņijs
pirmā stāva iedzīvotājs

“Dzīvoju pirmajā stāvā, tieši virs manis sākās degšana. Tur, kur metāliskais jumts bija. Mans dzīvoklis cieta no ūdens, bet dzīvoklis nav dedzis, nē, sākās un dega, sākot ar otro stāvu. Es mājas vecākajai teicu, ka tur vēl var kaut ko nosegt, bet principā viss. Māja vairs nav apdzīvojama.”

Jau tā degošās mājas situāciju pasliktināja fakts, ka katrā dzīvoklī bija pa gāzes balonam. Kopskaitā 14. Par labu nenāca arī tas, ka līdz tuvākajiem hidrantiem bija 300 un 400 metru.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas 5. daļas komandieris Māris Aleksandrovs stāsta, ka ugunsgrēka sākumā tika iznesti vairāki gāzes baloni no ēkas, viens gāzes balons eksplodēja dzēšanas laikā. Cietušo, par laimi, nav. Diezgan nopietnu bīstamību radīja tieši gāzes baloni, sarežģītais plānojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ugunsdzēsēji notikuma vietā strādāja vairākas stundas. Apkārtnes iedzīvotāji, redzot postažu, ir manāmi satriekti.

Bolderājas iedzīvotāja

“Šobrīd māja ir avārijas stāvoklī. Bez pajumtes palikušajiem iedzīvotājiem palīdzību sniegs Rīgas pašvaldība. Taču, kas notiks ar bijušo muižu, šobrīd nav zināms.”

Rīgas domes deputāts Valdis Gavars saka, ka mājai ir A avārijas kategorija, jo nav jumta. Var vērsties sociālajā dienestā, ir dažādi pabalsti, ko pašvaldība var sniegt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm