Cēsu pusē vīrietis alkohola reibumā aizmirst aizvērt krāsns durtiņas un izraisa ugunsgrēku

25. janvārī īsi pirms pusdienas laika kāds vīrietis Cēsu pusē no sava otrā stāva balkona sauca pēc palīdzības. Bija izcēlies ugunsgrēks, un ēkas iedzīvotājus smacēja dūmi. Ugunsdzēsēji, ierodoties adresē, uzsāka cilvēku glābšanu, ar pacēlāju evakuējot apdraudētos iemītniekos no balkoniem un izvedot cauri kāpņutelpai ar elpošanas masku palīdzību. Pateicoties glābēju operatīvajai darbībai, neviens no mājiniekiem ugunsgrēkā necieta, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Dienas vidū Vaives pagasta iedzīvotājs vārdā Konstantīns nosprieda, ka viņa dzīvokļa gaisa temperatūra nav gluži komfortabla. Vīrietis jau no rīta bija lietojis alkoholu, taču tāpat nolēma darboties ap uguni un iekurināt krāsni. Tas bija brīdis, kad diena pārvērtās murgā.

“Krāsniņu neaizvēru. [Izkrita oglīte? – red.] Nē, tur viss bija normāli, stāvēja metāls, viss kā pienākas, bet kaut kā pārlēca,” stāsta sadegušā dzīvokļa īpašnieks Konstantīns.

Plkst. 12.30 dienā pie mājas Nākotnes ielā piebrauca vairākas ugunsdzēsēju brigādes. Konstantīna virtuve jau dega atklātās liesmās, un vīrietis nespēja izkļūt no piedūmotā dzīvokļa. Vienīgā vieta, kur varēja tverties pēc elpošanai piemērota gaisa, bija balkons.

“Trīs reizes saucu, tad viņi pamanīja, ka tur ir cilvēks. Viņu vajag izglābt. Es pusstundu stāvēju dūmos, pirms uzslēja kāpnes,” stāsta Konstantīns.

Vairāki kaimiņi jau bija paspējuši evakuēties un redzēja glābšanas operāciju no malas. Citus izglāba ugunsdzēsēji, izmantojot elpošanas maskas un pacēlājus.

Viena no mājas iemītniecēm, kas sagrāba svarīgākās mantas un izskrēja pagalmā, bija Loreta: “Es tieši gāju kurināt plīti, un brālēna draudzene teica, ka ugunsdzēsēji pie balkona. Piegāju un redzēju, ka ugunsdzēsēji velk ārā dzīvokļa īpašnieku. Viss dzīvoklis mums smirdēja pēc gāzes.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Blakus mājas iedzīvotāji nebija apdraudēti un apskatīja ugunsgrēka sekas pēc tam, kad notikuma vietu pameta pēdējā operatīvo dienestu brigāde. Cilvēku nedalītu uzmanību pievērsa apdegušais gāzes balons.

“Sajūtas nav labas, ieraugot to balonu. Ir jau zināmi gadījumi, kad puse mājas nodeg,” stāsta kaimiņš.

Sevis pasludinātais mājas uzraugs apgalvo, ka kaimiņš Kostja bēdas par ugunsgrēku šodien vairs negrib slīcināt alkoholā: “Normāls pipars. “Iekodām” mazliet. Viss normāli, bet viņš nedzer.”

Tajā pat laikā kaimiņš apgalvo, ka nepametīs draugu nelaimē un kopā ar līdzcilvēkiem palīdzēs ugunsgrēkā cietušajam atkal tikt uz kājām – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm