Daudzbērnu ģimenei Drabešu pagastā ugunsgrēks izposta mājvietu

Kamēr četru bērnu māte Baiba bija darbā un vairāk nekā stundu ilgā braucienā no mājvietas, vienā no skolēnu istabām izcēlās ugunsgrēks. Ģimene ar nepacietību gaida ugunsdzēsēju oficiālo versiju par to, kāds varētu būt ugunsgrēka cēlonis, jo pagaidām ir tikai minējumi, vēsta “Degpunktā”.

Pirms septiņiem gadiem mājā Drabešu pagastā apmetās dzīvot daudzbērnu ģimene. Māte Baiba pieņēma pašvaldības sarūpēto dzīvokli, kur ērti izmitināja četras atvases, no kurām jaunākajai meitai ir pieci gadi, bet vecākajam puisim – 17. Līdz šim piešķirtais īpašums nelika vilties – platība un istabu skaits bija pietiekams, lai visi justos ērti, kā arī bērniem nebija tālu jāiet uz skolu vai bērnudārzu.

Taču vakar, 18. janvārī, ģimeni pievīla apkures iekārta. Baiba bija spiesta bezpalīdzīgi lūkoties uz ugunsgrēku sava telefona ekrānā.

Četru bērnu māte Baiba stāsta, ka viņai video zvanā piezvanīja dēls. Viņa teikusi, lai izsauc ugunsdzēsējus, dēls sacīja, ka to jau ir izdarījis.

Kamēr Baiba steidzās pie bērniem, dzīvoklis izdega 12 kvadrātmetru platībā. Visvairāk nelaimē cieta abas skolnieku istabas – skapji, pilni ar drēbēm, galdi, burtnīcas, planšete un mīkstās rotaļlietas.

Daudzbērnu māte stāsta, ka gaida speciālistu atzinumu par ugunsgrēka cēloni. Baibai ir tikai aptuvena nojauta, kāpēc skurstenis sācis degt.

“Krāsns ielaista ventilācijas šahtā. It kā bija jābūt vietai, kur sodrēji sakrājas un tos tīra, bet tādas nav. Tad sodrēji krājās un aizdegās. Iepriekš par to nojaust nevarēja. No pagasta arī bija darbinieki atnākuši, skatījās,” stāsta Baiba, piebilstot, ka, iespējams, arī pagasta pārvaldes darbinieki nezinājuši par šādu problēmu, bet esot pateicīga, ka viņai piešķirta mājvieta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagaidām gan bērniem, gan Baibai ir, kur apmesties. Īstermiņa pajumti nodrošinājuši radinieki. Savukārt ilgtermiņa risinājumu meklēs Cēsu novada Sociālā dienesta darbinieki.

Konkrēts lēmums par turpmākās rīcības plānu vēl nav pieņemts, taču iestādes vadītājs spriež, ka labāk būtu atjaunot izdegušās istabas, nevis meklēt citu – tukšu – dzīvokli, kas varētu nebūt tik parocīgā lokācijā.

Gan pārvalde, gan dienests ir iesaistīts visā procesā, un katrā ziņā mammai ir jāsazinās un jāstrādā vairāk nekā pašvaldības iestādēm, jāprasa un jāraksta. To arī viņa ir darījusi.

Ainārs Judeiks
Cēsu novada Sociālā dienesta vadītājs

“Kamēr tas varētu būt izremontēts, tas nebūs nedēļas jautājums, tas būs drīzāk mēneša vai divu mēnešu jautājums. Gan pārvalde, gan dienests ir iesaistīts visā procesā, un katrā ziņā mammai ir jāsazinās un jāstrādā vairāk nekā pašvaldības iestādēm, jāprasa un jāraksta. To arī viņa ir darījusi.”

Neviens no ģimenes locekļiem liesmās necieta, abi bērni un suns paspēja izskriet no mājas laikus. Mājā vēl mitinās ģimene no Ukrainas, taču viņu dzīvokli ugunsgrēks nav skāris.

Ugunsdzēsēji ziņo, ka dūmu detektors ēkā nebija uzstādīts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm