tv3.lv

Daudzdzīvokļu ēkā Ziepniekkalnā izcēlies ugunsgrēks; bija jāevakuē seši cilvēki

Pusdeviņos no rīta Dignājas ielas iedzīvotājus pārņēma uztraukumus. Sajutuši nepatīkamu smaku, cilvēki kādā daudzdzīvokļu ēkā centās saprast, kā tagad rīkoties. Ātri vien kļuva skaidrs, ka jāpamet telpas.

“Vīrs vēl gulēja, biju tik tikko piecēlusies, jutu, ka pa logu nāk dūmu smaka. [..) Šausmīgi dūmi nāca ārā, briesmīgi,” stāsta mājas iemītniece Ilze, kas steigā evakuējās.

Pie ēkas piebrauca policija, mediķu specializētais transports un divas ugunsdzēsēju brigādes. Viņus pagalmā gaidīja pulciņš iedzīvotāju.

Ugunsdzēsēji esot atbraukuši ļoti operatīvi.

Vīri steidzās uz dūmu avotu – kādu mitekli otrajā stāvā. Starp viņiem bija arī vada komandieris Andis Umulis.

“Nekavējoties tika uzsākta degošā dzīvokļa dzēšana un cilvēku evakuācija no augšējiem stāviem. Degošajā dzīvoklī cilvēki neatradās. Evakuējām no dzīvojamās ēkas sešus cilvēkus. Lielākā daļa cilvēku jau bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) RRP 2. daļas vada komandieris Andis Umulis.

Dzēšanas darbu laikā apkārtējie pievērsa uzmanību kādam ugunsdzēsējam, kas klēpī turēja nelielu suni. Vada komandieris mierina, ka dzīvniekam nekas slikts nebija noticis, tas vienkārši tika uz mirkli paņemts rokās, kamēr saimnieci aplūkoja ārsti.

Ugunsgrēka izcelšanās iemeslu skaidro policijā, taču vietējie dzirdēja versiju par īssavienojumu.

“Kundze, dzīvokļa īpašniece, teica, ka elektrības rozete esot… Citu neko neteica,” stāsta kaimiņiene.

Liesmas paspēja sasniegt piecu kvadrātmetru platību, dega pārsvarā sadzīves mantas. Sākotnēji operatīvā dienesta transportlīdzekļi nevarēja piebraukt pie ēkas, jo neviens nepacēla automātisko iebrauktuves barjeru. Tikai pēc vairākām minūtēm kāds iedzīvotājs izmantoja savu pulti, lai atbrīvotu piekļuvi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm