tv3.lv

Divu ugunsgrēkā viltus hostelī bojāgājušo līķus ceturtdien plānots atpazīt; sešus būs iespējams identificēt tikai pēc ekspertīzes

Diviem ugunsgrēkā viltus hostelī bojāgājušajiem ceturtdien plānots veikt līķa atpazīšanu, taču atlikušos sešus no kopumā astoņiem bojāgājušajiem būs iespējams identificēt tikai pēc ekspertīzes, tā šorīt par vakardien notikušo ugunsgrēku Merķeļa ielā intervijā “900 sekundēm” sacīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Juris Staļģevics.

2021. gada 29. aprīlī 10:00

Kriminālprocesa ietvaros visu nakti tika veikts aktīvs izmeklēšanas darbs, ar uzraugošā prokurora akceptu ir veiktas vairākas kratīšanas aizturēto cilvēku dzīvesvietā, ofisos, ir izņemta dažāda veida dokumentācija, datu nesēji un citi izmeklēšanai svarīgi priekšmeti, pastāstīja Staļģevics.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Patlaban policija izmeklē dažādas ugunsgrēka izcelsmes versijas, nevar izslēgt arī nejaušu aizdegšanos, bet tiek pārbaudītas arī citas versijas. Līdz ar to par ugunsgrēka iemeslu ir pāragri spriest, sacīja amatpersona. “Notikuma vietā ir izņemti svarīgi priekšmeti, un krimināleksperti arī noteiks aizdegšanās iemeslu,” skaidroja Staļģevics.

Šodien plānota divu bojāgājušo cilvēku līķu vizuālā atpazīšana, bet sešu cilvēkus līķus būs iespējams identificēt pēc ekspertīzes veikšanas. Pagaidām nevar pateikt, vai bojāgājušie ir ārzemnieki jeb Latvijas valstspiederīgie.

Taujāts, kāda ir cilvēku atsaucība, zvanot uz izveidoto telefona numuru Merķeļa ielā ugunsgrēkā cietušo un bojā gājušo piederīgajiem, Staļģevics teica, ka cilvēki aktīvi zvana, viņu uzdotie jautājumi ir adekvāti un visi zvani tiek saņemti un apkopoti. Iedzīvotāji ir aicināti zvanīt arī turpmāk, ja viņiem ir kāda informācija, ka kāds no radiniekiem varētu būt bijis ugunsgrēka brīdī šajā vietā.

Tikmēr Staļģevics neatklāja informāciju par aizuturētajām personām. “Informāciju par aizturētajām personām, kas [tās] ir un kāda ir to loma, izmeklēšanas interesēs pagaidām nevaram sniegt, šī informācija sekos vēlāk, kad to būs iespējams sniegt,” viņš sacīja, neizslēdzot, ka izmeklēšanas gaitā vēl kāda persona varētu tikt aizturēta, darbs turpinās.

Arī plašāku informāciju par Merķeļa ielas 8, Rīgā 21. dzīvokļa kaimiņu teikto Staļģevics nevarēja atklāt, norādot, ka ir nopratināti vairāki desmiti cilvēku, darbs notiek  un 29.aprīlī tas turpināsies.

Jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu 28.aprīlī aizturētajiem cilvēkiem ir dienaskārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm