Divu bērnu ģimene ugunsgrēkā zaudē mājvietu

2021. gada 12. oktobrī 21:20

Divu bērnu ģimene no Elejas lūdz cilvēku palīdzību būvdarbos, kas steidzami jāveic, pirms iestājas aukstais laiks. Ģimenes māja aizdegās 8. oktobrī – ugunsgrēks izcēlās no elektrības īssavienojuma. Ēkā atradās tēvs un jaunākais dēls, kas todien slimoja un nevarēja doties uz skolu. Par laimi, cilvēki necieta, taču māja ir skumjā stāvoklī, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Oskars kopā ar sievu un diviem bērniem būvēja mājvietu Elejā – 100 kvadrātmetrus plašu vienstāva koka māju, kas pēc dokumentiem vēl nebija gatava dzīvošanai jeb nodota ekspluatācijā. Darba dienas vidū, kad vecākais bērns vēl atradās skolā, bet māte strādāja, vienā no istabām uzsprāga ledusskapis, no kura liesmas strauji izplatījās pa visu ēku. Ugunsgrēku ātri pamanīja tēvs, kas steigšus evakuējās kopā ar septiņus gadus veco dēlu, kam ir invaliditāte.

“Pats es biju virtuvē un pamanīju, ka vietā, kur stāvēja saldētava, parādās liesmas. Mēģināju dzēst, bet sapratu, ka pašam neizdosies,” stāsta mājas saimnieks Oskars.

Ledusskapis iepriekš gluži nestrādāja kā nākas, taču par īssavienojuma draudiem nekas neliecināja.

“Tā saldētava pagājušajā gadā interesanti uzvedās – vienu dienu saldēja, bet jau nākamajā temperatūra bijusi plus grādos,” skaidro Oskars.

Ugunsdzēsēji savaldīja liesmas, un sarežģījumi dzēšanas laikā nerādās, taču mājas iekšpuse ir izpostīta. Tagad ģimene uz brīdi apmetusies pie vecmammas un vectēva, bet tuvojas ziema un mājoklis steidzami jārenovē.

“Mēģinām kaut ko atjaunot, cik nu līdzekļi atļauj, bet tāpat nepaspēšu līdz ziemai visu sagādāt,” norāda Oskars.

Oskars un ģimene lūdz cilvēkus apskatīt savā īpašumā esošos būvmateriālu krājumus. Varbūt atrodas kas tāds, ko varētu ziedot ugunsgrēkā cietušajiem. Saimes galva min, ka ļoti noderētu rīģipsis griestiem, virtuves lamināts un flīzes, aptuveni divdesmit kvadrātmetru platībā, istabu iekšdurvis, kā arī elektrības vadi, rozetes un slēdži.

Ja kāds no jums vēlas palīdzēt, Oskaru var sazvanīt pa tālruņa numuru 29974509.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm