tv3.lv

Došanās uz tualeti nakts vidū ar iedegtu sveci izraisa postošu ugunsgrēku un laupa sirmgalves dzīvību

Pirmdien, 1. februārī, par ugunsgrēku nama Kurzemes prospektā Rīgā otrā stāva dzīvoklī nekas daudz neliecina, tikai nepatīkama smaka kāpņutelpā un sasalušas ūdens peļķes uz asfalta, zem logiem. Taču mājas iedzīvotāji brīžus, kad nakts vidū bija steigā jāceļas augšā un pilnīgā tumsā gandrīz vai četrrāpus jāmeklē izeja, atcerēsies vēl ilgi.

Incidents notika kādas pensionāres dzīvoklī. Kā noskaidrojuši kaimiņi, sieviete nakts vidū devusies uz labierīcībām, taču ceļu uz tualeti kundze nolēmusi izgaismot ar sveci. Acīmredzot, ejot pa koridori un tumsā nesaredzot kādu šķērsli, pensionāre paklupa un iekrita atvērtajā skapī, bet izkritusī svece aizdedzināja tajā esošās mantas. Tā kā miteklī nebija uzstādīts dūmu detektors, par nelaimi pārējie iedzīvotāji uzzināja tikai pēc ilgāka laika. Proti, tad, kad dūmi parādījās stāvu augstāk un ieslēdzās signalizācija.

“Kaimiņiene pamodināja, viņa juta dūmu smaku un uzreiz visus pamodināja, tad mēs sākām meklēt, kur tas ir noticis. Neviens jau nezinājām, kur deg,” stāsta vietēja iedzīvotāja.

Vietējie ir pārliecināti, ka tieši kaimiņienes modrība pasargāja pārējos no daudz lielākās nelaimes.

“Šī kundze mūs visus uzmodināja. Nebūtu viņas, es nezinu, ar ko tas būtu beidzies. Jo bija pusčetri naktī, visi gulēja, bet tur jau gāja riktīgi,” stāsta kaimiņš.

Kad pie mājas piebrauca ugunsdzēsēji glābēji, lielākā daļa iedzīvotāju vīrus jau gaidīja lejā, pie kāpņutelpas durvīm.

Ierodoties notikumu vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no dzīvokļiem piecstāvu mājā atskanējis autonomais dūmu detektors, bija ieslēgusies sirēna. 22 iedzīvotāji paši saviem spēkiem bija evakuējušies no dzīvokļiem. Veicot dzīvokļa apsekošanu, konstatēts, ka dzīvoklī, virs kura esošajā miteklī bija iedarbojies dūmu detektors, ir izcēlies ugunsgrēks. Turpat arī atrasta bojāgājusī sieviete.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc baisā notikuma citi nama iedzīvotāji, kuriem līdz šim nebija uzstādīts dūmu detektors, par to iegādi jau nopietni aizdomājušies. Un jācer, ka viņu pašu drošības nolūkā domas tuvākajā laikā materializēsies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm