tv3.lv

Dūmu detektors Iecavā no nāves paglābj sirmgalves dzīvību

Trešdien, 21. aprīlī, Iecavā trauksmes signāls paglābis kādas sirmas kundzes dzīvību, kas vēlreiz skaidri parāda, – dūmu detektors katrā mājoklī nav pārmērīga likumdevēja prasība, bet gan norma, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 22. aprīlī 23:00

21. aprīļa pusdienlaikā pavisam neikdienišķus notikumus pieredzējuši Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada kārtības sargi. Ekipāža atradusies patruļā pilsētiņas ielās, kad viņu rācijās atskanējis steidzams izsaukums uz ugunsgrēku, savukārt priekšnieks tobrīd darbojies savā kabinetā, policijas dežūrdaļā Tirgus ielā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis

“Pabāžu galvu ārā, ugunsdzēsēji stāv, skatos – mašīna arī stāv. Zvanu mūsējiem, prasu, kas notiek. Džeki atbild – mums tur augšā jau viss deg.”

Kā izrādās, izsaukums par dūmu smaku un aizdomīgu signalizācijas pīkstēšanu saņemts uz ēku, kurā atrodas policijas iecirknis. Tā kā daudzdzīvokļu nams atrodas pašā centrā, tad operatīvo dienestu darbiniekiem bija nepieciešamas vien dažas minūtes, lai nonāktu notikuma vietā. Soli priekšā bija policisti, bet vēl minūti vēlāk šeit piestājis arī ugunsdzēsēju auto.

Ziņa par to, ka dzīvoklī atrodas cilvēks, nodota glābējiem, un drīz vien vīri jau atmetuši domu par saudzīgu iekļūšanu dzīvoklī caur logu, bet tā vietā paķēruši lauzni un steigušies augšā.

Iekšā atrodies cilvēks, kas sauca pēc palīdzības, tāpēc durvis uzlauztas.

Operatīvo dienestu darbinieki palīdzējuši kundzei piecelties un uz notikuma vietu izsaukuši mediķus. Savukārt pensionāre drīz vien atžirgusi un mediķus sagaidījusi, jau saviem spēkiem pārvietojoties pa dzīvokli. Pēc īsas pārbaudes mediķi atzinuši, ka sirmgalvei nekādas dzīvības briesmas nedraud un arī pati paciente no došanās uz slimnīcu atteikusies.

Operatīvā dienesta darbinieki vien mudinājuši, lai sirmgalve allaž nēsā telefonu sev līdzi, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt palīdzību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

22. aprīlī dzīvoklī, kas dienu iepriekš bija nonācis vai visu operatīvo dienestu uzmanības centrā, “Degpunktā”sastop sirmās kundzes radinieci, kura neslēpj – dūmu detektors šajā dzīvoklī parādījies pavisam nesen. Šāda lieta lieti noderot. Kundze cepa kotletes, nokrita, nevarēja piecelties, tāpēc arī apdega kotletes un panna, radās dūmi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm