tv3.lv

Dzīvojamā ēkā Āgenskalnā naktī noticis sprādziens; viens cilvēks gājis bojā

Naktī uz ceturtdienu trīsstāvu dzīvojamajā mājā noticis sprādziens ar tam sekojošu ugunsgrēku, kā rezultātā viens cilvēks gājis bojā, bet seši cietuši, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola.

2020. gada 31. decembrī 8:00

Viņa pastāstīja, ka trīs no cietušajiem izglāba ugunsdzēsēji glābēji. Tai skaitā viens cilvēks bija iesprostots drupās un viņa atbrīvošana prasīja vairāk nekā stundu. Vēl pieci cilvēki no sapostītā nama tika evakuēti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ugunsgrēks trīsstāvu dzīvojamā mājā Rīgā, Melnsila ielā 2 izcēlās pēc sprādziena naktī uz ceturtdienu.  Ugunsdzēsēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēma plkst.1.22, bet plkst.3.40 degšanu izdevās lokalizēt.

Ierodoties pussagruvušajā ēkā Melnsila ielas un Ļermontova ielas stūrī, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg daļēji nobrukušā nama otrais un trešais stāvs un jumta konstrukcijas. Tika sākta konstrukciju pārbaude un dzēšanas darbi. Uz vietas strādāja 40 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot 11 specializētos transportlīdzekļus.

Lai nodrošinātu papildu specializētās tehnikas uzstādīšanu, tika veikta trolejbusu līnijas vadu atvienošana, bet uzņēmuma “Sadales tīkls” darbinieki veica ēkas elektroapgādes atslēgšanu.

Cilvēki pussagruvušajā ēkā tika meklēti, periodiski organizējot klusuma brīžus, lai varētu sadzirdēt, ja zem drupām palikušie sauc pēc palīdzības. Tieši šādā veidā vienu cilvēku drupās izdevās atrast.

Ēkas degšanas platība bija 80 kvadrātmetri. Dzēšanas darbi aizvien turpinās. Notiek arī sagruvušo konstrukciju demontāža.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā novēroja aģentūra LETA, ēkas Melnsila ielā 2 daļas – logu rāmji un skārda loksnes -, visticamāk, sprādziena rezultātā ir izmētātas tuvējā apkārtnē, dažas no tām aizsviestas pat 50 metrus tālu un piezemējušās Melnsila ielas pretējā pusē esošajā Jaunatnes dārzā. Visvairāk ēkas daļu ir sakritušas uz Melnsila ielas brauktuves, kuras atbrīvošana noteikti varētu prasīt ilgāku laiku. Sprādzienā nopostīta ēkas daļa uz Ļermontova ielas pusi, bet ēkas otrā pusē pat nav izbiris logu stiklojums.

Glābšanas darbu laikā ir norobežota tuvējā apkārtne.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm