tv3.lv

“Gaišs kā dienā” – postošs ugunsgrēks Jelgavā “aprij” vairākas ēkas un automašīnas

Jelgavā, 2. līnijā, 21. aprīlī vēlu vakarā bija gaišs kā dienā – apkārtni izgaismoja postošs ugunsgrēks, kas aprija vairākas ēkas un automašīnas, vēsta “Degpunktā”.

Ar ko tādu pat ugunsdzēsējiem nenākas sastapties bieži, tāpēc nav brīnums, ka patiešām biedējošajai ainai un glābšanas darbiem 21. aprīlī klātienē sekoja daudzi jelgavnieki. Ugunsgrēks, kas mīklainos apstākļos izcēlās kādā pamestā šķūnī, ātri vien pārrauga bīstamā postažā un īsā laikā pārmetās uz māju, kur tobrīd, neko nenojaušot, mierīgu trešdienas vakaru pavadīja saimnieks Vitālijs, kurā ugunsgrēka dēļ zaudēja mājvietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Noskatījos TV3 raidījumu un starplaikā, kamēr reklāma gāja, aizgāju uz virtuvīti uztaisīt vakariņas – uzvārīju tēju, uzcepu maizītes. Uzriez, bam, bam, bam! Pa logu sāka sisties mana kaimiņiene, ka deg, deg, deg! Izskrēju ārā, skatos, ka milzīgs stabs iet uz māju, ieskrēju iekšā, domāju… Uzriez momentāni ar blīkšķi logi bija ārā, liesmas iekšā, aizskrēju uz istabu, paķēru kādu kastīti ar dokumentiem un ārā,” stāsta Vitālijs.

Vienīgais, ko Vitālijam izdevās izglābt, ir automašīna, tā stāvēja sētā pie mājas. Kad spēkrats izdzīts ārā no pagalma un vīrietis atgriezās  īpašumā, cerības kaut ko glābt vairs nebija nekādas. Laikapstākļi un labi degošie materiāli darīja savu. Līdz ar māju saimniecības ēku un vairākiem kokiem iznīcinātas arī divas vecas izjauktas automašīnas un motorlaiva.

Ēkas atradās viena otrai ļoti tuvu, stiprais vējš veicināja ēku degšanu, stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jelgavas daļas komandiera pienākumu izpildītājs Māris Gribusts.

Šoreiz glābējiem nācās sastapties ar nepatīkamu pieredzi, – apkārtējie pārāk tuvu nākuši degšanas vietai un traucējuši ugunsdzēsēju darbu. Daudzi paskatīties uz postažu atbrauca ar privātajiem auto, kas apgrūtināja dienesta transporta kustību.

Tas traucēja strādāt, jo visiem gribējās uzņemt labākos kadrus, ko ieliek sociālajos tīklos, atzīst VUGD Jelgavas daļas komandiera pienākumu izpildītājs. Risks bija arī, ka degošajās garāžās varēja būt kādi ugunsbīstami priekšmeti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc divām stundām paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku glābēji lokalizēja, bet dzēšanas darbi turpinājās līdz pulksten vieniem naktī. Šodien pie krāsmatām no paša rīta jau strādāja policijas izmeklētāji, jo ir aizdomas par tīšu dedzināšanu. Aiz pamestajām būdiņām izskatās iekurināta kāda čupa. Vitālijs izslēdz, ka ļaunprātība bija vērsta tieši pret viņu, ko skaust neesot.

Vitālijs īpašumā dzīvoja kopš 1997. gada. Viņam ir pieci bērni, taču visiem jau ir savas ģimenes, tāpēc kungs mājoklī saimniekoja viens. Tagad priekšā ir daudz darba, un vēl jāsaprot, no kura gala sākt. Viennozīmīgi nepieciešams fizisks spēks nojaukt, attīrīt īpašumu no gruvešiem, paralēli jāatjauno svarīgi dokumenti. Jādomā arī pār drēbēm.

Ja jums ir vēlme un iespēja palīdzēt Vitālijam ātrāk atgūties no pārdzīvotā, nāciet talkā sakopt īpašumu, ziedojiet mantas vai jebkāda veida atbalstu piedāvājiet personīgi, zvanot pa tālruni: 29476293.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm