Ganību dambī ražošanas strādnieki ar 30 ugunsdzēšamajiem aparātiem nesekmīgi cenšas nodzēst sakarsušu metāla sakausējumu

Ar netipisku situāciju plkst. 23.30 saskārās Rīgas 7. daļas ugunsdzēsēji. Ražošanas telpās bija uzkarsis metāla sakausējums, kas radīja spēcīgu piedūmojumu. Lai ugunsgrēku novērstu, metālapstrādes uzņēmuma darbinieki neveiksmīgi izmantoja vairāk nekā 30 ugunsdzēšamos aparātus, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Vairāki vīrieši angārā Rīgā, Ganību dambī, centās pašu spēkiem cīnīties ar ugunsgrēku, kas izcēlās ražošanas telpā. Darbinieki iztērēja kopā 32 ugunsdzēšamos aparātus, taču bez rezultāta, turklāt zvans ugunsdzēsējiem tika veikts novēloti. Kad adresē ieradās pirmā brigāde, dienesta darbinieki saprata, ka šis nav standarta izsaukums, kurā būtu nepieciešams izmantot šļūtenes: “Sagaidīja objekta pārstāvji, kas norādīja uz notikuma vietu un teica, ka nedrīkst dzēst ar ūdeni.”

Izrādās, degošās metāla skaidas saskarē ar ūdeņradi uzliesmotu vēl spēcīgāk. Ugunsdzēsēji izmantoja tehniku, kas ir līdzīga gadījumā, ja uz plīts sāk kūpēt katliņš, proti, karstā virsma jācenšas apslāpēt, nevis apliet ar šķidrumu: “Ražošanas procesā, veidojot metāla sakausējumu, degšanas temperatūra ir vairāk nekā 1700 grādu. Dzēšot ar ūdeni, izdalās ūdeņradis, kas veicinātu degšanas procesu. Ar putām tika nosegta virsma un degšana apslāpēta.”

Ganību dambja apkaimi piepildīja nepatīkama smaka. Degšanas platība sasniedza 40 kvadrātmetrus un piedūmojumu angārā joprojām nav izdevies izvēdināt. Visticamāk, nelaimes cēlonis bija bojājums ražošanas iekārtā. Gandrīz 30 ugunsdzēsēji strādāja līdz pat trijiem no rīta, līdz izdevās avārijas situāciju stabilizēt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm